690 680 960

Burze i deszcz w regionie nie odpuszczają

Dzisiaj w nocy w regionie prognozowane jest wystąpienie zjawisk konwekcyjnych. Będą im towarzyszyć obfite opady deszczu, lokalnie również silniej powieje wiatr.

Dzisiaj Polska znajduje się pomiędzy układem wysokiego ciśnienia z centrum nad południową Skandynawią i rozległym obszarem obniżonego ciśnienia z płytkimi ośrodkami nad Bałkanami i Morzem Czarnym. Już w pierwszej części nocy nad wschodnią połowę kraju nasunie się zatoka niskiego ciśnienia znad Morza Czarnego. Wraz z nią ze wschodu na zachód przemieszczać będzie się front ciepły, za którym postępować ma napływ coraz cieplejszego i chwiejnego powietrza.

Modele meteorologiczne sugerują, że już w pierwszej części nocy nad wschodnią, południowo-wschodnią część województwa lubelskiego wkroczy rozległa strefa opadów. Niewykluczone, że oprócz opadów o charakterze jednostajnym lokalnie pojawią się burze, których podstawowym zagrożeniem mogą okazać się ulewne opady deszczu. W krótkim czasie spaść może od 10 mm do 35 mm deszczu.

Prędkość wiatru w porywach wyniesie lokalnie do 60 km/h. Z biegiem nocy opady możliwe są na przeważającym obszarze Lubelszczyzny, natomiast ryzyko burz największe powinno być na Roztoczu i we wschodniej części regionu. Mając jednak na uwadze dynamiczne procesy prognozowane w troposferze przez modele zagrzmieć może niemal wszędzie.

Największa intensywność opadów oczekiwana jest na drugą część nocy, natomiast opady powinny ustać dopiero w pierwszej części dnia w czwartek.

Noc będzie ciepła temperatura wyniesie od 14°C do 17°C.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ I OPADÓW POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2018-06-27 18:23:35
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Ale ściema. Deszczu nie było od kilku tygodni i wcale nie zanosi się na poprawę. Po co tak łgać? Powiat świdnicki usycha…

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas