Burza nad regionem: Silne wyładowania atmosferyczne, opady gradu i ulewny deszcz. Zatopione auta, nieprzejezdne ulice (zdjęcia, wideo)

Od godzin popołudniowych przez region przetacza się strefa intensywnych burz. Towarzyszą im silne wyładowania atmosferyczne, lokalnie opady gradu i ulewny deszcz.

Nad woj. lubelskim z południowego zachodu na północny-wschód przesuwa się strefa burz. Towarzyszą jej silne wyładowania atmosferyczne, opady deszczu oraz lokalnie gradu.

Jak przekazują nam Czytelnicy, miejscami doszło do podtopień, niektóre ulice Lublina i posesje znalazły się pod wodą. Podobnie jest też w regionie m.in. w powiatach lubelskim, kraśnickim, janowskim, lubartowskim i łęczyńskim.

Obecnie burze znajdują się nad powiatami: zamojskim, biłgorajskim, łęczyńskim, parczewskim i radzyńskim. Kolejne burze od zachodu pojawiają się nad powiatami opolskim i ryckim. Zagrożeniem ze strony przechodzących burz są częste wyładowania atmosferyczne, które mogą prowadzić do pożarów oraz silne porywy wiatru.

W Lublinie z powodu zalania niektórych ulic pojazdy komunikacji miejskiej mają opóźnienia w kursowaniu. Strażacy interweniują do zalanych posesji i domów. Duże utrudnienia w ruchu występują na al. Witosa, ul. Głębokiej, ul. Diamentowej i ul. Mełgiewskiej, warto omijać również al. Andersa i ul. Lwowską, zalana jest również ul. Targowa oraz Trześniowska. Cały czas spływają do nas informacje o kolejnych utrudnieniach w ruchu po burzy.

W Pliszczynie doszło do pożaru transformatora od wyładowania. Strażacy mają pełne ręce pracy, na pomoc wezwane zostały zastępy z jednostek OSP z podlubelskich miejscowości. Zalane są niżej położone domy i mieszkania (ul. Czechowska, Abramowicka). Z minuty na minutę będzie przybywać zgłoszeń.

Trześniowska pod wodą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl, nadesłane Lidia, Grzegorz, Czesław, Magda, Paweł, Piotr, Filip, Michał, Damian, Piotr, Michał, Paulina, Kasia, Anna, Janek, Kasia, Michał, Paweł, Monika, Paulina, Izabela, Jakub, Krzysztof, Erwin, Łukasz, Norbert)

Zobacz również

52 komentarze

 1. Le leje, ładnych chłopaków nie widac ..

  • Rolnik z dofinasowaniem

   Kolonia Pliszczyn brak dojazdu do nowych domków jednorodzinnych wody z 1,5metra

  • Jakubowice konińskiego też porządnie zalane w niektórych miejscach ponad 2metry wody a to ci się dzieje na ulicy dębowej w lublinie niedoopisania poprostu powódź

  • Sobianowice zalane oprócz tego spłynęła ziemią z góry wąwozem zrobiła się maz brak dojazdu do poszczególnych miejscowości Bystrzyca itp

  • Trześniowska to niecka szamba z lublina, a ludzie tam domy budują, pomyślcie trochę przed kupnem.

 2. Mateusz siadaj w samolot i przylatuj

 3. Hehe Bioruny…
  Hehe Busze…
  5 minut popadało cały Brublin pod wodo.

 4. Najgorzej, że Trześniowska zalana!

 5. Teraz ładnie powolutku wszystko spłynie do Bystrzycy i będzie dobrze…

 6. Na Trześniowskiej bardzo pomogło wysypanie żwiru.

 7. Ale to zdjęcie Bystrzycy pokazuje ogrom. Można po ścieżce rowerowej kajakiem płynąć.

  • „Ale to zdjęcie Bystrzycy pokazuje ogrom. Można po ścieżce rowerowej kajakiem płynąć.”
   Zastanawiałam się, skąd znam tę okolicę. Teraz mi się wyjaśniło. 🙂

 8. Inspiratory miasta chcieli Trześniowską poprawić doraźnie(czyli trytytka )w sensie dołożenia gruzu.Pierwszy deszcz😂Tam przy Bystrzycy powinien być wykupiony teren za mostem za normalne pieniądze i trzeba zrobić zbiornik na „R” urzędasy.Trochę pomyślunku a nie sranie w stołki.

 9. Gdzie pajac Żuczek. Wiecej pozwolen na budowe dla deweloperow. Zamurować caly lublin wylac asfaltem i bedzie dobrze. Od x lat gleboka i inne ulice plyna. Żuczek na wsi siedzi i patrzy jak kolejne inwestycje robic i zabetonowac Lublin. Podpowiadam tereny zielone Żuczek!

 10. Kupie kombajn, najlepiej z funkcją koszenia

 11. Las Vegas nie ma w ogóle kanalizacji burzowej i każde urwanie chmury (bardzo rzadkie) paraliżuje miasto na pół godziny.
  I nikt nie robi z tego afery, nieudacznicy ze wsi.

 12. Brawo Żuczek i jego wielbiciele! Powinno was niedojdy zalać po same uszy!

 13. Ale macie radośnie w Lublinie! Co deszcz to pływanie, więcej betonu. Ale jest dodatni plus- czajki nie ma;-)

 14. A powiecie krasnostawskim już o 15 godz wylonczyli prond a burza dopiero była w Chinach ale to tak na wszelki wypadek ale za prąd to umieją brać…. Pl………o

 15. Mieszkaniec strefy wolnej .

  Co to się staneło się w tym Lublinie! U nas w Kraśniku spokój. Poproście tych od tęczy bo wiadomo że tęcza to most zgody – od deszczu do pogody.

 16. Lublin , Lublin miasto inspiraci
  Woda sięga tu do gaci!

 17. Tyle zdjęć kałuż nigdy nie widziałem!!! Trzeba było przy okazji zrobić konkurs przyrodniczo-fotograficzny.

 18. Hmmm… Mieli zaorać a będą zarybiać?

 19. Dobrze tym mieszczuchom tak się ze wsi śmieją a w weekend po słoiki lecą do mamusi

 20. Zarybią to w przyszłości całe mazowieckiego i solidarności razem z ducha,a wiadukt za miliony popłynie przy pierwszym deszczu jak Titanic.

 21. były kierownik cytryny

  Czepiacie się. Odkąd pamiętam na Głębokiej i Koryznowej po burzach było pełno wody. Przez 50 lat się nic nie zmieniło.No może jednak się zmieniło teraz na Głębokiej nie wysadza studzienek na środku ulicy, znaczy jest progres.

 22. Co tam woda. Ważne że ilość betonu w Lublinie na km. kwadratowy wzbudza respekt. Polecam osiele na południu, Rejon Cyrkoniowej i Koralowej. Ilość betonu i kostki taka że można niezłe post -apo tam kręcić. Strach wiadro wody tam wylać bo nie ma gdzie wsiąknąć.

 23. O to chociaz te lubelskie nieroby i cwaniaczki mają zajęcie ,bo w piątek ,tak się lubelakom spieszyło po 14tej na ul Jana Pawła , że trąbili na mnie i mrugali światłami ,bo z nudów znaleźli ofiarę z zamojską rejestracją ,powinno tym dwóm baranom , którzy na mnie trąbili i mrugali drogowymi światłami powinno zalać samochody deszczem po same dachy

 24. gdyby przez miasto inspiracji płynęli się rzeki, a nie rynsztoki, to … przy 12 godzinnym opadzie jak ten dzisiaj, jesteśmy odcięci od reszty świata. żenujące …

  papier, drożdż …

 25. Po raz kolejny brawa dla RCB. Może jutro przyjdzie ostrzeżenie.

 26. Łysy *** z ratusza wspaniale dopilnował utrzymanie w idealnej drożności kanały burzowe Lublina !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach