Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Budynki dawnego zakładu znów stanęły w płomieniach. Strażacy pięć godzin walczyli z ogniem (foto)

Dwa tygodnie temu palił się jeden budynek, wczoraj w płomieniach stanął kolejny. Teraz trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia, jednak wszystko wskazuje na podpalenie.

Pożar na terenie dawnych zakładów drzewnych w Zawadówce koło Chełma został zauważony w czwartek przed godziną 9. O wszystkim zaalarmowana została straż pożarna. Na miejscu interweniowała również policja.

Jak się okazało, ogniem objęta była nieużytkowana od lat hala produkcyjna o konstrukcji murowano – drewnianej. Przed przybyciem pierwszych jednostek płonący dach zapadł się do środka. Strażacy rozpoczęli działania gaśnicze a jednocześnie sprawdzali budynek, czy w środku nikogo nie ma.

W trwającej ponad 5 godzin akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej z PSP i OSP, łącznie 17 strażaków. Był to już kolejny w ostatnim czasie pożar w tym miejscu. Dwa tygodnie temu w płomieniach stanął sąsiedni budynek. Teraz trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. Nie jest wykluczone podpalenie.

4 komentarze

  1. Takie stare budynki powinno się wyburzać, żeby nie szpeciły przestrzeni. Powinno być prawo pozwalające wywłaszczać pustostany, jeśli nikt o nie nie dba

  2. Ktoś ma pomysł na wykorzystanie Terenia rozbiórka kosztuje

  3. Tam ekipa filmu SF niech się przeniesie. ,,Ziemia płonie a ludzie biją się o wodę” trzaskowiankę z poszambem i będzie hit.

  4. Taniej wyjdzie spalić taki dach, niż zapłacić za rozbiórkę.

Dodaj komentarz