Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budka Suflera ma nowego wokalistę. Został nim aktor i prezenter telewizyjny

W nowym składzie wystąpi w najbliższą niedzielę lubelski zespół Budka Suflera. Na scenie z mikrofonem w ręku będzie można zobaczyć Jacka Kawalca.

Budki Suflera ma nowego wokalistę. Został nim Jacek Kawalec, aktor teatralny i filmowy, a także prezenter telewizyjny. Grupa opublikowała też zdjęcia z próby, która odbyła się już w nowym składzie. Na scenie zespół wystąpi w najbliższą niedzielę. Koncert zaplanowano w Legnicy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomo już, że Jacek Kawalec zaśpiewa niektóre z przebojów zespołu. W wydarzeniu ma bowiem wziąć udział także Robert Żarczyński, który jest wokalistą Budki Suflera od 2019 roku.

Choć nowy wokalista dla wielu osób może być zaskoczeniem, to jednak nie dla wszystkich. Pogłoski, iż Jacek Kawalec dołączy do zespołu pojawiły się jeszcze w ubiegłym roku. On sam w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych przyznał, że otrzymał propozycję nagrania z Budką Suflera nowej płyty.

Decyzję skrytykował za to wieloletni lider zespołu Krzysztof Cugowski. Jak wyjaśniał w rozmowie z Onetem, wszystkie działania po 2014 roku, kiedy to odbył się pożegnalny koncert w Lublinie, są smutnym demolowaniem legendy. Jacek Kawalec skomentował to słowami, że gdyby Krzysztof Cugowski chciał dalej współpracować z Budką Suflera, jeszcze wtedy, kiedy żył Romuald Lipko, to być może droga zespołu by się inaczej toczyła. Dodał jednocześnie, iż nie można ludziom zamykać prawa do tworzenia nowych rzeczy.

(fot. Budka Suflera)

50 komentarzy

 1. Norsk Arisk Black Metal

  Ciekawe kiedy Perfect z Rafałem Brzozowskim na wokalu i Jackiem Kurskim na wieśle?

 2. Więcej optymizmu:)
  Proszę posłuchać jak Pan Kawalec śpiewa piosenki Joe Cockera to wtedy dopiero będzie 1 kwietnia.

 3. Chyba murarza…

 4. Mogą sobie grać co chcą, tylko czy muszą to robić pod szyldem Budki Suflera?

 5. Miś z Wyspy Niedźwiedziej

  karaoke band

 6. Ogólnie dramat….jak by miał trochę honoru…to by się tego nie podjął ….tyle w temacie!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo