690 680 960

Broń, amunicja, niewybuchy i narkotyki. Znaleziska pod Krasnymstawem

W środę policjanci z Krasnegostawu dokonali przeszukań dwóch posesji. Znaleziono duże ilości amunicji, broni a także narkotyki.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie ustalili, że dwóch mieszkańców powiatu może posiadać nielegalnie broń i amunicję. Postanowili więc dokonać przeszukania ich miejsc zamieszkania. Okazało się, że ustalenia się potwierdziły.

W zabudowaniach 56-letniego mężczyzny zamieszkałego w Sobieskiej Woli zostało odnalezione wiele elementów broni samodziałowej, trzy sztuki kompletnej broni oraz amunicję. Wszystko to było pochowane w różnych zakamarkach zarówno mieszkania jak i jego wyposażenia. Broń odnaleziono m.in. w fotelu czy tez w łóżku, zaś amunicję w kieszeniach odzieży. Podczas przeszukiwania pomieszczeń mundurowi natrafili na woreczek z suszem roślinnym. Po zbadaniu okazało się, ze jest to 35 g marihuany.

Tymczasem u 60-letniego mieszkańca miejscowości Małochwiej Duży odnaleziono 61 sztuk pocisków artyleryjskich. Mężczyzna niewybuchy przechowywał w piwnicy domu w którym mieszkał. Obaj amatorzy broni i amunicji zostali zatrzymani i wkrótce zostaną im przedstawione zarzuty, gdyż żaden z nich nie posiadał zezwolenia na posiadanie tego typu przedmiotów. Obecnie trwają specjalistyczne badania znalezionej broni w celu ustalenia czy nie została użyta do popełnienia żadnego przestępstwa. Niewybuchy zostały zabrane przez saperów.

Za nielegalne posiadanie broni i amunicji kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Lublin)
2013-09-12 20:11:11

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas