Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Wrońska: Okradł na ulicy przechodnia. Został zatrzymany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic Lublina zaatakował a następnie okradł przechodnia. Okazało się, że w lipcu wyszedł z więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Wrońskiej w Lublinie. Do idącego chodnikiem mężczyzny podszedł nieznany mu osobnik, który nagle popchnął go a gdy ten się przewrócił, wyciągnął mu z kieszeni portfel i uciekł w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony straty wycenił na 5 tysięcy złotych.

-Sprawą zajęli się policjanci z VI komisariatu. Na podstawie własnych ustaleń kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili sprawcę i we wtorek zatrzymali 20-letniego mieszkańca Lublina – wyjaśnia Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Gotówki nie udało się już odzyskać, jednak odnaleziono cześć skradzionych wraz z portfelem dokumentów.

Jak się okazało, to nie był pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego. Mężczyzna już wcześniej dokonywał podobnych przestępstw, a na początku lipca opuścił mury Zakładu Karnego gdzie odsiadywał wzrok również za rozbój.

Zatrzymany stanął już przed obliczem prokuratora i na jego wniosek został umieszczony w policyjnym areszcie.

Komentarze wyłączone

Z kraju