Bomby lotnicze na budowie drogi S17

Wczoraj pisaliśmy o utrudnieniach związanych z odnalezieniem na budowie drogi S17 niewybuchów z czasów wojny. Jak się okazało operator koparki natrafił na bombę lotniczą, zaś przybyli na miejsce saperzy odnaleźli jeszcze sześć takich niewybuchów.

W czwartek podczas prac przy budowie drogi S17, w pobliżu Żyrzyna, wykopano koparką niemiecką bombę lotniczą.

– Policyjny pirotechnik, który udał się na miejsce stwierdził, że konieczne jest wstrzymanie prac, ewakuacja wszystkich pracowników oraz zatrzymanie ruchu na drodze krajowej nr 17 – informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Na miejsce wezwano saperów z 43 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, którzy zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot.

– Podczas sprawdzania terenu saperzy znaleźli jeszcze sześć sztuk 10 –kilogramowych bomb lotniczych. Zostały one przewiezione w bezpieczne miejsce i unieszkodliwione – dodaje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

68-108477

2017-07-07 10:34:08
(fot. Policja Puławy)

5 komentarzy

  1. Jasny gwint!!!

    Tak se myśle (a każdemu wolno i… może sie przydarzyć), że jak toto przez tyle lat, nawet ekscytowane koparką nie wybuchło, to jakaś chu…a produkcja była

  2. bomby składowane nie sa tak niebezpieczne jak niewybuchy, jezeli to byl jakis sklad to mogly nie być uzbrojone, materiał wybuchowy tez ma date waznosci i pozniej traci swoje wlasciwosci.

  3. Ano traci ,może łatwiej pierdyknąć

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew