690 680 960

BMW wypadło z drogi, pijany kierujący uciekł w zarośla. Namierzono go dzięki kamerze termowizyjnej (zdjęcia)

W piątek wieczorem policjanci oraz strażnicy graniczni zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego BMW. 61-latek miał w organizmie 3 promile alkoholu, a co więcej, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 21 na trasie Ruda Żurawiecka – Machnów Nowy w powiecie tomaszowskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący pojazdem osobowym marki BMW zjechał z drogi i może być nietrzeźwy.

Osoba zgłaszająca przekazała, że jechała za tym samochodem, ale w pewnym momencie kierujący na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Świadek zdarzenia natychmiast zatrzymał się i pobiegł do pojazdu sprawdzić czy nikomu nic się nie stało. Za kierownicą BMW zastał mężczyznę pod widocznym działaniem alkoholu, który po chwili wysiadł z auta i oddalił się w kierunku pobliskich zarośli.

Na miejscu interweniowali policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy natychmiast podjęli pościg za kierującym. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, opadów deszczu i podmokłego terenu, mundurowi namierzyli uciekiniera dzięki kamerze termowizyjnej funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mężczyzna ukrył się w pobliskich zaroślach.

Jak się okazało, pojazdem kierował 61-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Co więcej, na jego koncie widniał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje przewinienia wkrótce 61-latek ponownie odpowie przed sądem.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

14 komentarzy

  1. Młody jest , trzeba wybaczyć wybryki młodości.😁

  2. Niezła kumulacja,stary cap a głupi.

  3. KIEROWCA FIATA

    jak dozyje tego wieku to bym jezdzil czyms od poloneza w gore a nie takim wynalazkiem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie