Biłgoraj: Ukradł volkswagena i wjechał nim do rowu. Miał 0,6 promila

Biłgorajscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży volkswagena golfa. Mężczyzna ukradł auto na jednej z ulic Biłgoraja a chwilę później wpadł nim do rowu.

Do kradzieży doszło w nocy z wtorku na środę. 34-mężczyzna wszedł na zaplecze jednego z zakładów przy ul. Kopernika w Biłgoraju, wziął kluczki do samochodu, telefon komórkowy i 50zł, po czym oddalił się skradzionym volkswagenem w kierunku Zamościa.

W podróży złodziejowi towarzyszyła 32-letnia znajoma. Kierujący pojazdem pomiędzy Panasówką a Zwierzyńcem zjechał w pewnym momencie na pobocze a następnie dachował volkswagenem w rowie. Oboje podróżujący autem próbowali oddalić się z miejsca kolizji jednak po chwili byli już w rękach policjantów.

Jak się okazało kierowca, jak i pasażerka byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 0,58 promila alkoholu w organizmie, a kobieta 0,22 promila.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Odpowiem za kradzież a dodatkowo za spowodowanie kolizji drogowej, kradzież telefonu oraz pieniędzy.

2015-04-09 11:23:56
(fot. Policja Biłgoraj)

2 komentarze

  1. Co to jest dla takiej Matki Polki 0.2, a dla Prawdziwego Polaka 0.6 w żyłach, ale skoro z tak marginalną ilością gorzałeczki we krwi już w kilka minut tyle nawywijali, to co oni mogliby zrobić mając np. 2-3 promile???
    Byłby chyba horror…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!