Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bijatyka i duży pożar. Nietypowe zakończenie dożynek (foto, wideo)

Najpierw bójka na terenie imprezy dożynkowej, później duży pożar tuż obok. Wstępnie wiadomo, że przyczyną było podpalenie. Spaliło się około 400 bel słomy.

W niedzielę na placu przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Płudach w powiecie radzyńskim odbywały się dożynki gminy Radzyń Podlaski. Tuż przed zakończeniem imprezy wśród uczestników doszło do bójki. Starło się kilkanaście osób. Pracownicy ochrony wezwali na pomoc policję. Dopiero przyjazd kilku patroli mundurowych uspokoił agresywnych mężczyzn.

Po pewnym czasie nad okolicą pojawiła się łuna ognia. Okazało się, że płonie znajdująca się w pobliżu lasu sterta bel słomy. Jako pierwsi do akcji ruszyli zabezpieczający dożynki miejscowi strażacy z OSP. Niebawem na miejsce przyjechały kolejne zastępy zarówno z JRG w Radzyniu Podlaskim, jak też z jednostek OSP w całej okolicy.

W trwającej ponad pięć godzin akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej, łącznie 50 strażaków. Spłonęło około 400 bel słomy. Straty szacowane są na ponad 15 tys. złotych. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia i sprawdzają, czy miało ono związek z odbywającymi się w pobliżu dożynkami.

(fot. wideo nadesłane – Sandra)

24 komentarze

  1. UKRY. W TAMTYCH STRONACH JUZ MIESZKAJĄ.! INNI LUDZIE.

  2. Kiedyś to milicja by nawet oficjalnie nie wiedziała- chyba że śmiertelny by byl. Teraz zgenderowany „mężczyzna” dostanie pogróżki i już dzwoni. W czym problem jak 1en2mu a 3ci 1mu da w zęby????

  3. Tak się bawi, tak się bawi – wieś……

  4. Zabawa na wsi. Msza (ale zupełnie bezrozumnie, po prostu z przyzwyczajenia, bo trzeba), disco polo, alko i rozróba.
    I ten typ człowieka stanowi większość w narodzie. Demokracja to szmata…