Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Białoruś zamyka granice dla polskich przewoźników. Będą mogli korzystać tylko z przejścia w Koroszczynie

Wszystkie samochody ciężarowe polskich przewoźników, aby wjechać do Białorusi lub też opuścić ten kraj, będą musiały korzystać z przejścia granicznego w Koroszczynie. To reakcja tego kraju na sankcje wprowadzone przez Polskę.

W piątek władze Białorusi poinformowały o wprowadzeniu restrykcji wobec polskich przewoźników. Będą mogli wjeżdżać na Białoruś i wyjeżdżać z tego kraju tylko „na polsko-białoruskim odcinku granicy”. Tym samym, polskie ciężarówki nie będą przepuszczane przez przejścia na granicy białorusko-litewskiej i białorusko-łotewskiej.

To oznacza, iż jedynym przejściem granicznym, z jakiego przewoźnicy będą mogli korzystać, jest to w Koroszczynie w powiecie bialskim. Białoruś nie ukrywa, że jest to odpowiedź na zamknięcie przez Polskę przejścia granicznego w Bobrownikach na Podlasiu. Dodatkowo nakazano oficerowi łącznikowemu Straży Granicznej opuszczenie tego kraju.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że reakcja Polski wobec przewoźników białoruskich będzie identyczna.

Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi wskazuje, że całą odpowiedzialność za pogorszenie warunków działalności przewoźników ponosi polski Rząd. Zapewnia jednocześnie, iż zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia poważniejszych środków zapobiegawczych w celu ochrony interesów narodowych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, po zamknięciu przejścia w Bobrownikach ruch pojazdów ciężarowych w Koroszczynie wzrósł o 11 proc. Kolejka pojazdów przed terminalem utrzymuje się na odcinku kilku km. Zaznaczono jednak, że przepustowość przejścia uzależniona jest od możliwości strony białoruskiej.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

32 komentarze

 1. Jak w komencie przy poprzednim artykule na temat zamkniętego przejścia kto komu zaszkodził? Błazenada i pokazanie bezmyślnych ruchów antypolskiego nierządu, wychodzą na przekór normalnym obywatelom a przede wszystkim przedsiębiorcom.

 2. Załatwili Rolników,teraz załatwią transportowców.

 3. Czyżby to jakieś preludium?

 4. Właśnie wychodzi na jaw to o czym mówił Emil Czeczko: podlaskie lasy i bagna skrywają szczątki setek uchodźców. Kilka dni temu odkryto zwłoki etiopskiej chrześcijanki z modlitewnikiem w dłoniach, którą zagoniono do lasu gdy była już na polskiej ziemi. To zbrodnia i pogwałcenie wszelkich międzynarodowych konwencji ratyfikowanych przez Polskę, Kwestią czasu jest kiedy Emil Czeczko zostanie zrehabilitowany i pośmiertnie awansowany.

  • Komu takie głupie bajki wciskasz ruski trollu?

  • Nie pisz bzdur jak nie masz pojęcia Polskie służby są zbyt łagodne w postępowaniu z nielegalnymi przestępcami !

   • Kto powiedział, że to są przestępcy. Powinna być weryfikacja. Pośród wszystkich uciekinierów przed reżimem i wojną znajdą się i przestępcy ale przypuszczam, że odnaleziona kobieta raczej przestępcą nie była.

  • bagna skrywają, tylko że szczątki pomordowanych przez NKWD…

 5. Uje,,nie naszej gospodarki w toku. Inni beda wozic,eksportowac a my nie. Czy wy tego nie widzicie? Antypolski rząd polskojezyczny na uslugach usraela.

 6. Odpowiedź strony Polskiej jest adekwatna. Możecie nam skoczyć na kant d… .

 7. jeszcze do was nie dotarło?

  Białoruś, ukraina i ruskie to jedno plemię o różnych nazwach. Stawiać mur od mazur po bieszczady i niech się wybiją. Wy naiwniacy pchacie tam dary, pomoc i pieniądze, a później otrzymacie nóż w plecy albo bombkę.

 8. Realista pacyfista

  Zamknąć wszystko. Granice, lotniska, porty, drogi. Niech nic nie jeździ, lata i pływa. To wszystko dla naszego dobra przecież. Aaa i jeszcze maski na gęby pozakładać i trzymać odstęp społeczny

 9. Ukraina chcę do nato i unii na dość reżimu Putina.

 10. łukaszenka powinien wisieć na tym samym słupie co mor derca putin

Z kraju