690 680 960

Bezpieczniej w podlubelskiej Turce (zdjęcia)

Dzięki budowie ronda w Turce oraz przebudowie odcinka drogi, od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania z ul. Dębową i Świerkową, poprawiło się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 82.

W styczniu 2020 r. w Turce rozpoczęły się prace przy budowie ronda i przebudowie odcinka drogi krajowej nr 82 na długości ok. 800 metrów. Powstała tam dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, która prowadzi od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania DK82 z ul. Dębową i Świerkową.

W tym miejscu powstało rondo. Dzięki niemu kierowcy wyjeżdżający z osiedla Borek oraz ul. Świerkowej mogą bezpiecznie włączyć się do ruchu. W ramach inwestycji wybudowane zostały też chodniki, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie trasy, a także parking typu „parkuj i jedź” z 20 miejscami postojowymi oraz przebudowane wloty w ul. Dębową i ul. Świerkową. Ponadto wybudowana została droga wewnętrzna (ul. Malinowa).

– Realizujemy nie tylko duże inwestycje, ale również te mniejsze, razem z samorządami, a celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Przebudowa drogi i budowa ronda w Turce jest tego dowodem. Inwestycja ta znacznie poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogi krajowej nr 82. Z obliczeń wykonanych w 2015 roku w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu wynika, że dobowy ruch na fragmencie od węzła Lublin Tatary do Łuszczowa wynosi prawie 17 tys. pojazdów na dobę – mówi Krzysztof Zwolan, zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami.

Inwestycja realizowana była ze środków Skarbu Państwa we współpracy z Gminą Wólka, częściowo w ramach projektu pn. „Mobilny LOF”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Koszt robót to ok. 11,9 mln zł.

(fot. GDDKiA)

17 komentarzy

  1. Ale co z tego jak uny wszystkie jusz wiedzo, że prawy za rondem się kończy i od eSki jak za madką kurką wszyscy lewym… ćfoki… !

  2. Jadąc z osiedla w stronę Lublina pasy prowadzą i zjeżdża się z ronda pasem zewnętrznym. Niestety są tacy, którzy uparcie trzymają się pasa wewnętrznego jakby to było zwykłe rondo.

  3. No i po kiego te Dwa pasy na rondzie ? Dla umysłowo ograniczonych posiadaczy prawa jazdy ,którzy mają mózg ameby i zdali egzamin tylko i wyłacznie dzieki ułomnosci systemu egzaminowania to i tak o jeden pas za dużo ,bo zasad jazdy po dwóch i tak nie ogarniają

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska