Policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. 11 wykroczeń w ciągu dwóch godzin (wideo)

Policjanci po raz pierwszy na drogach powiatu chełmskiego prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Statek powietrzny obsługiwany był przez operatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W środę na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Chojno Nowe Pierwsze w gminie Siedliszcze policjanci z Lublina prowadzili kontrole z wykorzystaniem drona. Jednocześnie w obu kierunkach drogi znajdowały się patrole policjantów chełmskiej drogówki.

Tylko w ciągu dwóch godzin mundurowi ujawnili 11 wykroczeń. Zostały one zauważone z powietrza i zarejestrowane, zaś kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej.

Jedno z nagrań obrazuje moment wyprzedzania kilku pojazdów, w tym ciężarowego, przez trzy inne samochody osobowe w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz wyprzedzania. Wszystkie trzy auta zostały zatrzymane do kontroli drogowej, a kierujący nie uniknęli konsekwencji. Kierowcy nie spodziewali się działań z powietrza.

Były to pierwsze tego typu kontrole na drogach powiatu chełmskiego. Mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego będą one powtarzane.

(fot. wideo Policja Chełm)

42 komentarze

 1. To normalna sytuacja na tej drodze. Już dawno powinna być pobudowana droga ekspresowa. Setki polskich i ukraińskich ciężarówek, często wlekących się za sobą. Pędzące osobówki zwalniające tylko przy fotoradarach. Brak chodników dla pieszych, wąskie pobocze. Główny szlak transportowy na Kijów i Wschodnią Ukrainę. Kto nie jechał tamtędy nie wie jak droga jest niebezpieczna. Ale co tam ważniejsza dla rządu jest ekspresówka na Lubartów.

  • Ale przecież ta droga juz w tym roku będzie rozpoczęcie przebudowy tej drogi 🙂

  • podziękuj POPAPRAŃCOM rządzącym do 2016 roku -„Chu… tam z Polską Wschodnią”

  • To straszne! Na drodze z ograniczeniem do 90, miejscami do 70 i 50, polskie i ukraińskie ciężarówki jadą zawsze tylko 90km/h.
   Gdy będzie ekspresówka, którą można jechać 120km/h, tacy sami będą pisać, że dlaczego nie można szybciej i dlaczego niedobra policja nakłada bezsensowne mandaty. A najgorsi to Ci, którzy wyprzedzają za wolno, bo jadą tylko np. 130km/h.

   • nieKrytyKrytyk

    zesrałeś się informatorze, ciężarówki nie pojadą 120, one mogą tylko do 90 ( 90 kilku jeżeli tachograf ustawisz „lepiej”, na magnesie jeździ niewielki odsetek kierowców, także nie zabłysnałeś w tym momencie, no ale dziwne żeby gó….o błyszczało

    • Tak dokładniej, to pojazdy ciężarowe, w przypadku ciągnięcia przyczep/naczep nie mogą przekraczać prędkości 80km/h. Tyle wynosi ograniczenie prędkości.
     Gdzie ja pisałem o tym, że ciężarówki jadą 120. Napisałem, że bez względu na ograniczenie jadą zawsze 90km/h. Rzadko kiedy wolniej (zdarzy się), ale nigdy szybciej.

 2. Po 1 nie widać nr rej
  Po 2 nie widać twarzy kierujących
  Po 3 rejestrowany pojazd znikający z pola widzenia kamery, nie może być podstawą do ukarania, ponieważ bardzo łatwo podważyć wiarygodność nagrania

  Idąc dalej, zawsze i wszędzie odmawiamy, idziemy do sądu, bronimy się i machamy milicjantom na zakończenie 🙂

  • skoro rozmawiamy na argumenty to:
   1. widać
   2. widać
   3. nie znika.

  • Każdy mądry przed monitorem, a w rzeczywistości płacze i przyjmuje mandat. Chyba, że stać go i płaci więcej po wyroku Sądu

   • Lepiej płakać przy przyjmowaniu mandatu, niż przy odbieraniu aktu zgonu bliskiej osoby, która ginie przez właśnie takie lekceważenie przepisów.

  • Nagranie dla redakcji może być skompresowane, oryginał jest zapewne lepszej jakości.
   Myślę, że raczej ktoś to przewidział, nie wszyscy policjanci to bezmózgi co to ich na rozganianie kobitek posyłają…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021