Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie praca w przemyśle. Ursus podpisał współpracę i chce zatrudniać

Coraz bardziej rozwija się lubelski producent ciągników i autobusów. Firma w związku z dużym kontraktem zamierza zwiększyć zatrudnienie.

Reaktywacja marki Ursus okazała się pełnym sukcesem, firma produkowane przez siebie ciągniki eksportuje już nie tylko na rynki europejskie, lecz także do wielu krajów całego świata. Ciągle także następuje rozwój lubelskiego producenta, który nawiązał dzisiaj współpracę z liderem branży olejowej w Polsce, firmą Orlen Oil. Obie firmy będą współpracować na zasadzie porozumienia marketingowo-handlowego. Zaplanowane są wspólne akcje promocyjne a także prezentacje swoich ofert podczas wydarzeń i imprez branżowych. Jednocześnie we wszystkich ciągnikach Ursus, będą wykorzystane oleje Platinum Agro, przeznaczone typowo do branży rolniczej. Co więcej, oleje te mają zastosowanie w ciężkich warunkach, przyczynią się do zmniejszenia zużycia paliwa oraz wydłużenia okresów między wymianami oleju.

Tymczasem w związku z intensywnym rozwojem, Ursus zamierza zwiększać zatrudnienie. Obecnie lubelska fabryka finalizuje bardzo duży kontrakt na dostawę maszyn rolniczych do Etiopii, opiewający na kwotę 65 mln dolarów. Dodatkowo firma liczy na coraz większa sprzedaż autobusów i trolejbusów. Trwają testy całkowicie elektrycznego autobusu, z którym Ursus wiąże nadzieje na zainteresowanie klientów. Teraz w zakładzie na terenie dawnej Fabryki Samochodów pracuje ponad 260 osób, zaś przy zwiększaniu produkcji potrzebni będą nowi pracownicy. Poziom zatrudnienia ma być cały czas stopniowo zwiększany.

Marka Ursus jest znana na całym świecie od ponad 120 lat. W 2003 roku firma z powodu zadłużenia upadła, przez następne lata trwały próby jej reaktywacji, jednak spełzły one na niczym. Dopiero 26 kwietnia 2011 r. spółka POL-MOT Warfama S.A. postanowiła zrobić wszystko, by znana na całym świecie firma znów stała się wiodącym producentem ciągników. Obecnie Ursus posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście i Opalenicy.

(fot. UM Lublin)
2015-01-12 20:33:30

8 komentarzy

  1. A dotychczasowym dostawcom zapłacili chociaż jedną fakturę?

  2. w wieczornej panoramie info było szybciej, z formy wypadacie 😛

  3. no to niech odbuduja odlewnie, bedzie git

  4. o to to japierw rozwala a potem budują co to nie oni, teraz ukraińcw zatrudniać będą bo u nich wojna a tu juz rąk do pracy braknie a tamci za miske ryzu zrobią

  5. „Obecnie lubelska fabryka finalizuje bardzo duży kontrakt na dostawę maszyn rolniczych do Etiopii. Jeżeli umowa zostanie podpisana, jej wartość będzie opiewała na kwotę 65 mln…” Finalizuja umowe ktora nie zostala podpisana? Gratulacje!

  6. Dobrze, że szykuje się praca w Lublinie… Ciekawe tylko czy wypłacalni będą bo jak na razie mają problemy z płaceniem na czas…

  7. No to widzę, że zobowiązań wobec innych dostawców też nie regulują …, ciekawa forma finansowania produkcji pod kontrakt :/

  8. „Reaktkowali marke URSUS” ludzi cale podzespoly przychodza z chin, silnik perkins z angli! bo zeby nieplacic cła musi byc 10 % czesci pochodzenia z UE. takze z dawnym ursusem niema to nic wspolnego wogole oprucz znaczka na masce.

Z kraju