Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie duży nabór pracowników do wydziału Głównej Inspekcji Transportu Drogowego w naszym regionie

W ciągu najbliższych trzech miesięcy rozpocznie się rekrutacja nowych pracowników do wydziału Głównej Inspekcji Transportu Drogowego jaki niedawno powstał w Białej Podlaskiej. Zatrudnienie ma się zwiększyć z 20 do 120 osób.

Od września 2017 w przy ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej działa pierwszy w Polsce zamiejscowy wydział Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. O jego utworzenie zabiegali prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz senator Grzegorz Bierecki. Bialski wydział zajmuje się prowadzeniem postępowań egzekucyjnych za nieuiszczanie opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg. Pracuje w nim 20 osób, którzy zaczęli likwidować zaległości, powstały wcześniej z powodu braków kadrowych w głównej siedzibie GITD w Warszawie. Wygenerowali już należności na kwotę 1,8 mln zł. Tylko w ciągu minionych 6 tygodni wydali ponad 500 decyzji administracyjnych opiewających na 560 tys. zł.

Dzięki dobrej współpracy miasta z rządem oraz instytucjami centralnymi bialski wydział znacznie się powiększy. Zabiegał o to w parlamencie poseł Jan Szewczak. Ma to być kontynuowanie idei dekoncentracji państwowych urzędów, które mogą wspierać mniejsze ośrodki, takie jak Biała Podlaska. Rozbudowane zostanie nie tylko obecne Biuro Elektronicznego Poboru Opłat, lecz powstanie również Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Na potrzeby instytucji zatrudnionych utworzonych zostanie sto nowych miejsc pracy. Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się w I kwartale tego roku. Będzie ona prowadzona etapami, tak aby do grudnia obsada wynosiła już 120 osób. Nowi pracownicy oprócz elektronicznego poboru opłat za przejazd, będą zajmować się również weryfikacją odczytów z systemu fotoradarów oraz nakładaniem mandatów na kierowców, którzy zostali uwiecznieni na zdjęciach wykonanych przez te rządzenia podczas przekraczania dozwolonej prędkości lub przejazdu na czerwonym świetle.

(fot. lublin112)
2018-01-06 21:35:32

21 komentarzy

  1. Zburzyli wc żeby wybudować pomnik to pissowcy

  2. Państwo policyjne, tego tałatajstwa już dość