690 680 960

Będzie coraz cieplej. Uwaga na nocne i poranne oblodzenia

Od kilku dni nad naszą częścią kontynentu europejskiego utrzymuje się dosyć zmienna pogoda. Obecnie zalega powietrze arktyczne, ale chłód z każdym dniem będzie coraz mniej odczuwalny.

Kluczowym czynnikiem wpływającym na polepszenie pogody jest wydłużający się dzień i będące coraz wyżej nad horyzontem Słońce. Silny wiatr potęgować może początkowo odczucie chłodu, zaś nocami na skutek wypromieniowania ciepła z podłoża spodziewamy się przymrozków, nawet kilkustopniowych.

W czwartek termometry w regionie pokażą dodatnie wartości od 1 °C do 4 °C. Przy czym najcieplej będzie w zachodniej i centralnej części województwa lubelskiego, natomiast najchłodniej we wschodniej. Zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego, nie zabraknie dłuższych chwil ze słońcem. Nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych.

Po ciepłym dniu nocą występować mają znaczne spadki temperatury. Termometry wskażą od -0 °C do -5 °C. Po dziennych roztopach związanych z odwilżą możliwe jest lokalne oblodzenie dróg i chodników, szczególnie nad ranem.

Piątek przyniesie kontynuacje ocieplenia. W przeddzień weekendu temperatura w województwie lubelskim wyniesie od 1 °C we wschodniej części województwo do 6 °C na pozostałym obszarze.Zachmurzenie na ogół małe.

Noc z piątku na sobotę minie pod znakiem kolejnych spadków temperatury do wartości ujemnych. Termometry wskażą od -6 do 0°C. W dalszym ciągu spodziewamy się oblodzenia dróg i chodników na obszarze naszego regionu po dziennych roztopach.

W sobotę temperatura wyniesie od 3 °C do 7 °C, lecz najniższe wartości termometry wskażą we wschodniej połowie regionu, natomiast nieco wyższe na pozostałym obszarze województwa lubelskiego.

W nocy z soboty na niedzielę również pojawi się przymrozek, co powodować będzie miejscowe oblodzenie dróg i chodników po dziennych roztopach. Spodziewane wartości temperatury od -5 °C do -3 °C .

W niedzielę na obszarze województwa lubelskiego może zrobić się dużo cieplej. Modele pogodowe przewidują temperatury w najcieplejszym momencie dnia na poziomie od 7 °C do 10 °C . Nie prognozuje się wystąpienia opadów atmosferycznych.

Nadchodzący tydzień może przynieść iście wiosenną aurę. Z temperaturami powyżej 10 °C za dnia, noce również mają zacząć robić się coraz cieplejsze. Są to jednak prognozy obarczone dużym błędem, a na bardziej pewne wyliczenia przyjdzie nam poczekać do weekendu.

BIEŻĄCE PROGNOZY POGODY DLA MIAST POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-03-22 15:55:11
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Ja nadal czuję zimno, ale wieczorem chlejemy z sąsiadem, więc będzie ciepło.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas