Będą duże zmiany w okolicach Dworca Głównego PKP. Ulice staną się jednokierunkowe

Ruch tylko jednostronny, koniec z parkowaniem na Placu Dworcowym a także zmiany tras pojazdów komunikacji miejskiej. Rozpoczynają się pierwsze utrudnienia w ruchu związane z budową Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

W związku z pracami prowadzonymi przy budowie Dworca Metropolitalnego w Lublinie, a także modernizacją układu drogowego w rejonie Dworca Głównego PKP, od poniedziałku zmieni się organizacja ruchu w tej okolicy. Przede wszystkim zamknięta zostanie ul. Gazowa, zaś cały ruch przejmą ul. Pocztowa i Dworcowa. Z uwagi na fakt, iż tymi ulicami poruszać się będą również autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej, obie staną się jednokierunkowe.

Dojazd do Placu Dworcowego możliwy będzie jedynie od ul. Kunickiego przez ul. Pocztową, zaś wyjazd przez ul. Dworcową i Młyńską. Co więcej, w całym tym rejonie obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z Placu Dworcowego będą mogły korzystać tylko i wyłącznie taksówki, istniejący tam parking dla samochodów osobowych zostanie zlikwidowany.

Zmienią się również trasy niektórych linii komunikacji miejskiej. Linie nr 1 i 13 w kierunku Felina czy też Czechowa z ul. Krochmalnej pojadą ul. Młyńska, gdzie zawrócą, a następnie ul. Stadionową. W stronę Zalewu Zemborzyckiego czy też os. Poręba z ul. Lubelskiego Lipca ’80 przez pl. Bychawski, ul. Kunickiego, Pocztową, Dworcową, Młyńską i Krochmalną.

W przypadku linii nr 24, 25 oraz 30 zmianie ulegną przystanki początkowe oraz końcowe. Dla linii nr 24 i 30 będzie to ul. Młyńska, zaś linia nr 25 zakończy trasę na przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 03 zaś rozpocznie na ul. Młyńskiej. Inaczej pojadą też linie nr 45 i 154. Na czas przebudowy zawieszeniu ulegają przystanki Dworzec Gł. PKP 01 i Dworzec Gł. PKP 02.

Obecnie na terenie placu budowy cały czas trwa rozbiórka znajdujących się tam budynków. Z obiektów zdemontowano elementy azbestowe oraz wyburzono już budynki z betonu i cegły. Następnie będą rozbierane obiekty z konstrukcji stalowej. Teraz pracownicy przystąpią do przebudowy sieci podziemnych.

(fot. Google Street View)

23 komentarze

 1. Linia nr 24 nie jezdzi na PKP.

 2. Porządkując ruch przed dworcem, a raczej wokół dworców wprowadza się chaos dookoła tego terenu ale nie nie jest to istotne jak to, by nowo wybudowany obiekt prezentował się jeszcze bardziej okazale. Lublin (a raczej Żukowo) tylko do foto. Dalsze utrudnianie życia mieszkańcom nie ma znaczenia.
  Swoją drogą pewnie tuż przy samym zabytkowym budynku dworca PKP, nowoczesna konstrukcja ze szkła i betonu to przypomina mi Warszawę z lat osiemdziesiątych.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja