Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Postanowił zawrócić autem dostawczym na drodze, zderzył się z oplem. Jedna osoba nie żyje (zdjęcia)

Nie ma już utrudnień w ruchu na drodze krajowej nr 2 po tragicznym w skutkach wypadku. Doszło do niego po południu na obwodnicy Białej Podlaskiej.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 17:10 w Białej Podlaskiej. Na obwodnicy miasta, w ciągu drogi krajowej nr 2 pomiędzy ul. Warszawską a Sitnicką zderzyły się dwa samochody: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca samochodu dostawczego podjął manewr zawracania. Nie upewnił się jednak, czy może go wykonać bezpieczne. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z osobowym oplem. Siła uderzenia sprawiła, że auto dostawcze wpadło do rowu.

W wyniku wypadku jadący autem dostawczym mężczyzna zginął na miejscu. Cztery kolejne, trzy podróżujące samochodem osobowym i jedna dostawczym, zostały przetransportowane do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez blisko trzy godziny droga była całkowicie zablokowana. Pojazdy kierowano objazdem ulicami miasta.

Postanowił zawrócić autem dostawczym na drodze, zderzył się z oplem. Jedna osoba nie żyje (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Jechać na wprost każdy głupi potrafi. Nawet największy idiota w samochodzie czy na rowerze sobie z tym radzi.
    Gorzej jest, gdy trzeba wykonać jakiś nietypowy manewr: zawracanie, cofanie, zjazd z drogi rowerowej na zwykły pas lub odwrotnie, skręt w lewo rowerem na wielopasmowej drodze itp.
    M. in. z tego powodu tak popularne stały się żarty z rowerzystów, który wykonują „dziwne” manewry rowerami na drogach. Na drogach (w tym także na drogach rowerowych) które zmuszają rowerzystów do wykonywania wielu manewrów (kończący się pas rowerowy/droga rowerowa, przejazd na drugą stronę jedni, zakręt pod kątem 90st. itp.,), podczas gdy ten sam odcinek można pokonać samochodem tylko jadąc cały czas prosto.
    Abstrahując od marnego poziomu kierujących (także rowerzystów jako kierujących rowerami) to w dużym stopniu infrastruktura rowerowa, z którą mniej doświadczeni rowerzyści nie są w stanie sobie poradzić.
    Stąd się to w większości bierze oraz z tego, że mniejszość rowerowa wyróżnia się w tłumie samochodów.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo