Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Arktyczne powietrze przyniesie silny mróz, później przyjdzie ocieplenie

W ciągu najbliższych dni do kraju napłynie arktyczna masa powietrza z mocno rozbudowanego ośrodka wysokiego ciśnienia nad Finlandią. Spodziewane są znaczne spadki temperatury, nawet do -19 °C.

W sobotę nad Lubelszczyzną prognozuje się temperaturę na poziomie od -13 °C na południowym – wschodzie, wschodzie województwa do -10 °C, -12 °C na pozostałym obszarze. Ponadto w pierwszej części dnia, w południowej części województwa lubelskiego będą mogły zalegać chmury piętra niskiego, ale z biegiem czasu wystąpią rozpogodzenia, które stworzą dogodne warunki do silniejszych spadków temperatury. W nocy z soboty na niedzielę prognozowane są spadki temperatury do -19 °C we wschodniej, północnej i południowo – wschodniej części regionu. Na pozostałym obszarze może ona wynieść od -15 do -18 °C.

W niedzielę także mroźno, w regionie od -13 °C we wschodnich, południowo – wschodnich krańcach regionu do -10 °C na pozostałym obszarze. Z niedzieli na poniedziałek, na termometrach możemy ujrzeć temperatury, kształtujące się na poziomie od -19 °C we wschodnich i południowo – wschodnich regionu do -15 °C w innych częściach regionu.

Tak siarczysty mróz utrzyma się najprawdopodobniej do 5 stycznia i być może po 8 stycznia na termometrach ujrzymy wartości dodatnie w ciągu dnia. Nocami i nad ranem nadal należy spodziewać się przymrozków.

2016-01-01 15:01:21
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)

7 komentarzy

 1. Swawolnik lubelski

  Temperaturka spadnie zaledwie o kilka stopni, ale męczennikom motoryzacji przypomni o sprawnych,dobrych akumulatorach, o właściwych regulacjach silników, no i o większych odstępach miedzy pędzącymi ponad ustalony przepisami limit.
  O gotowych służyć za hamulec bezpieczeństwa drzewach, słupach i przydrożnych rowach, nawet nie wspomnę

  • Nie, żebym się czepiał, ale co chciałbyś wyregulować w miarę nowoczesnym silniku?

   • Mózg sobie musi wyregulować… sam jest męczennikiem jak musi auto w zimie regulować zamiast regularnie serwisować.

    • Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

     I tak jak w starym to i w nowym roku gawędzimy sobie o Maryni, a zwłaszcza o jej czterech literach.

 2. Normalne temperatury w zimie….. nie ma się czym podniecać.

 3. A śnieg kiedy???

  • Marysia - nie zawsze dziewica

   Śnieg będzie wtedy jak jego dostawy z wrogiej Syberii uchwali nasz Parlament, no i dogada się z carem Putinem o pozwolenie na tranzyt przez równie wroga na Rosję. 🙂