Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Areszt za znęcanie się psychiczne nad żoną

Najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 37-latek, który znęcał się nad swoją żoną. Od początku roku w powiecie świdnickim wobec sprawców przemocy domowej zastosowano już dwanaście tymczasowych aresztowań.

– Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Istnieją prawne rozwiązania pomagające na natychmiastowe przerwanie takiego procederu. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

O konsekwencjach swoich czynów przekonał mieszkaniec powiatu świdnickiego. Wczoraj sąd w Świdniku zastosował wobec 37-letniego mężczyzny znęcającego się psychicznie nad swoją żoną tymczasowe aresztowanie. Od początku roku w Świdniku takich postanowień o umieszczeniu sprawców przemocy domowej w areszcie wydano już dwanaście.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem może w areszcie spędzić nawet do 10 lat.

(fot. Policja Świdnik)

13 komentarzy

 1. I cyk żona pozbyła się niewygodnego lokatora.

  • I teraz rozwód wiadomo już z czyjej winy więc co miesiąc dodatkowe pieniążki dla świeżej rozwódki od byłego no i oczywiście przepadek dotychczasowego wspólnego majątku na rzecz byłej. A co trzeba zrobić aby byś tak hojnie obdarowanym, wolnym i gotowym na spotkania z nowym adoratorem – złożyć odpowiednie oświadczenie, a babskie oświadczenie jest rzeczą świętą i niepodważalną.

 2. A mówili mi: „Ożeń się, czemu masz mieć lepiej od nas?”

 3. Maciej widać też jesteś damski bokser, dobrego męża żona nie zostawi, będzie się pazurami jego trzymać, nawet wtedy jak chce odejść do kochanki.

 4. Bo łobuz kocha najbardziej. A że leje?

 5. Komentatora asd najbardziej interesuje pieniądz, wspólny majątek, człowieku byłeś ich materacem, znasz tych ludzi?. To dlaczego szczujesz i wypisujesz takie durnoty. Chcesz zaistnieć, są do tego inne możliwości.

  • Chichotnik zwyczajny (czyli: pospolity)

   Elya, a ty nie traktujesz swojego faceta jak dojny bankomat ?
   Co mu wywiniesz jak przestanie dawać ?

  • A ty znasz tych ludzi? Odróżnisz ofiarę od sprawcy przemocy psychicznej? Jak by tu nie chodziło o pieniądze to by się ta Pani od męża wyprowadziła.

 6. Szkoda jej.A gdzie bezpieczeństwo konwoju.Ostatnio skuty prawie zabił.A tu CO????

 7. Dlaczego to ona ma się wyprowadzać, niech sprawca opuści mieszkanie.
  Przemawia przez was szowinistyczna męska solidarność. Nie znacie kobiety, jak również jej sytuacji życiowej.

 8. Bo to zła kobieta była….

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo