Na Arenie Lublin odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej? Jest duża szansa

To o czym niedawno tylko wspominał prezes PZPN Zbigniew Boniek, stało się faktem. Polska oficjalnie zgłosiła swoją chęć zorganizowania piłkarskich mistrzostw świata U-20 w 2019 roku.

W środę Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Polska zgłosiła się do FIFA do organizacji piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 w 2019 roku. Co więcej, nasz kraj ma być faworytem do przyznania roli gospodarza turnieju. Konkurencją są jedynie Indie oraz Peru. Wysłane już zostały odpowiednie dokumenty w tej sprawie i teraz pozostaje tylko czekać na decyzję. Ta ma zapaść w pierwszym kwartale 2018 roku.

W mundialu do lat 20 wezmą udział 24 drużyny narodowe. Mecze mają być rozgrywane na średnich stadionach, mogących pomieścić kilkanaście tysięcy widzów. Wśród nich jest Arena Lublin. Lubelski stadion jest jednym z sześciu, które zgłoszono do FIFA.

Na Arenie Lublin odbywały się już mecze mistrzostw Europy U-21. Ta sportowa impreza zakończyła się dużym sukcesem. W ciągu 15 dni piłkarskiej batalii na trybunach sześciu polskich stadionów – w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach – zasiadło łącznie 244 085 fanów futbolu. Średnia frekwencja wyniosła 11 623 widzów, co jest najlepszym wynikiem na UEFA EURO U21 od dziesięciu lat. Najwięcej kibiców przyciągnęły dwa mecze rozegrane w Lublinie: Polska- Słowacja (14 911 widzów) oraz Polska – Szwecja (14 651 widzów).

(fot. UEFA zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-15 23:29:06

Zobacz również

6 komentarzy

 1. za mały kurnik żeby tu mecze takie rozgrywać

  • Ewentualnie możemy na tym zarobić, tak jak na Euro w tym roku. Trzeba znać sprawę od podszewki i wiedzieć że to nie miasto będzie sponsorem imprezy… Czekam i licze, że znowu będę miała szansę wziąć w tym udzial. Super że w Lublinie coś się dzieje, że takie imprezy ściągną turystów. Super sprawa.

 2. Pytanie podstawowe: Ile to będzie nas kosztowało…?!?! I nie pierdzielcie o promocji Lublina bo nawet dzieci w przedszkolu wiedzą że to ściema..!

 3. Dziewczyny z Roksy już się cieszą.

 4. jeszcze_lepszy_katolik

  Ja też mam parę życzeń do Św. Mikołaja. Żeby wszyscy byli bogaci, zdrowi i żyli długo i szczęśliwie. Żeby ludzie byli dobrzy dl siebie no i najważniejsze życzenie żeby w Lublinie odbyły się MŚWPN. Dzisiaj się o to pomodlę, zmówię cztery pacierze i dam na tacę 100 zł.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online