690 680 960

Na Arenie Lublin odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej? Jest duża szansa

To o czym niedawno tylko wspominał prezes PZPN Zbigniew Boniek, stało się faktem. Polska oficjalnie zgłosiła swoją chęć zorganizowania piłkarskich mistrzostw świata U-20 w 2019 roku.

W środę Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Polska zgłosiła się do FIFA do organizacji piłkarskich mistrzostw świata do lat 20 w 2019 roku. Co więcej, nasz kraj ma być faworytem do przyznania roli gospodarza turnieju. Konkurencją są jedynie Indie oraz Peru. Wysłane już zostały odpowiednie dokumenty w tej sprawie i teraz pozostaje tylko czekać na decyzję. Ta ma zapaść w pierwszym kwartale 2018 roku.

W mundialu do lat 20 wezmą udział 24 drużyny narodowe. Mecze mają być rozgrywane na średnich stadionach, mogących pomieścić kilkanaście tysięcy widzów. Wśród nich jest Arena Lublin. Lubelski stadion jest jednym z sześciu, które zgłoszono do FIFA.

Na Arenie Lublin odbywały się już mecze mistrzostw Europy U-21. Ta sportowa impreza zakończyła się dużym sukcesem. W ciągu 15 dni piłkarskiej batalii na trybunach sześciu polskich stadionów – w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach – zasiadło łącznie 244 085 fanów futbolu. Średnia frekwencja wyniosła 11 623 widzów, co jest najlepszym wynikiem na UEFA EURO U21 od dziesięciu lat. Najwięcej kibiców przyciągnęły dwa mecze rozegrane w Lublinie: Polska- Słowacja (14 911 widzów) oraz Polska – Szwecja (14 651 widzów).

(fot. UEFA zdjęcie ilustracyjne)
2017-11-15 23:29:06

6 komentarzy

 1. za mały kurnik żeby tu mecze takie rozgrywać

  • Ewentualnie możemy na tym zarobić, tak jak na Euro w tym roku. Trzeba znać sprawę od podszewki i wiedzieć że to nie miasto będzie sponsorem imprezy… Czekam i licze, że znowu będę miała szansę wziąć w tym udzial. Super że w Lublinie coś się dzieje, że takie imprezy ściągną turystów. Super sprawa.

 2. Pytanie podstawowe: Ile to będzie nas kosztowało…?!?! I nie pierdzielcie o promocji Lublina bo nawet dzieci w przedszkolu wiedzą że to ściema..!

 3. Dziewczyny z Roksy już się cieszą.

 4. jeszcze_lepszy_katolik

  Ja też mam parę życzeń do Św. Mikołaja. Żeby wszyscy byli bogaci, zdrowi i żyli długo i szczęśliwie. Żeby ludzie byli dobrzy dl siebie no i najważniejsze życzenie żeby w Lublinie odbyły się MŚWPN. Dzisiaj się o to pomodlę, zmówię cztery pacierze i dam na tacę 100 zł.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…