Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Apel do osób, które przechorowały COVID-19. Przyjdź i oddaj krew podczas akcji terenowych

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie kieruje apel do ozdrowieńców po przechorowaniu na COVID-19 o oddawanie osocza. Prezentujemy również harmonogram terenowych akcji poboru krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje do wszystkich osób, które:

– Zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od ustąpienia objawów, oraz dwukrotnie ujemnego wyniku badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2,
– Osoby po zakażeniu, bez objawów chorobowych, u których stwierdzono dwukrotnie ujemny wynik badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2

Aby zgłosiły się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pod numer telefonu 509 169 059 w celu umówienia na oddanie osocza dla potrzeb leczniczych. Dzięki takiemu osoczu istnieje możliwość leczenia innych osób z ciężkimi objawami COVID-19.

Terenowe akcje poboru krwi w dniach 27.04-3.05.2020 r.:

27.04.2020 r. TOMASZÓW LUBELSKI, ul. Rynek 12 naprzeciwko Domu Kombatanta. Rejestracja w godzinach 8.00-12.00 (AMBULANS)
27.04.2020 r. PUŁAWY, przed Urzędem Miasta, pl. Chopina. Rejestracja w godzinach 8.30-13.00 (AMBULANS)
29.04.2020 r. ŁĘCZNA, dworzec Łęczyński, ul. Jana Pawła II (AMBULANS)

Apel do osób, które przechorowały COVID-19. Przyjdź i oddaj krew podczas akcji terenowych

Apel do osób, które przechorowały COVID-19. Przyjdź i oddaj krew podczas akcji terenowych

(fot. pixabay.com, RCKiK)

4 komentarze

 1. Skąd mam wiedzieć, czy nie przechorowałam bezobjawowo?
  Zacznijcie robić testy na obecność przeciwciał regularnym krwiodawcom, to przestaną być potrzebne takie apele.

 2. Z Tomaszowa przecież jest 1 lub 2 osoby które zachorowaly według informacji ze 112 to kogo szukają czy sami gubią się w swoich klamstwach

 3. W zestawieniu szwajcarskiego lekarza, link: swprs. org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/ /usun spacje/
  które to zestawienie polecam Czytelnikowi, czytamy m.in.:

  — Według danych z najlepiej przebadanych krajów (Korea Płd., Islandia, Niemcy i Dania) ogólna śmiertelność jest dwudziestokrotnie niższa, niż początkowo zakładana przez WHO. Wynosi 0,1 do 0,2%, czyli podobnie jak w przypadku zwykłej grypy.

  — Mediana wieku zmarłych na świecie wynosi ponad 80 lat i tylko co setny zmarły, nie miał poważnych współistniejących chorób. W telewizji niemieckiej ARD, prof. Klaus Püschel, doktor medycyny sądowej, pracujący w klinice uniwersyteckiej Hamburgu stwierdził, że dokonał około stu obdukcji zwłok zmarłych na Covid19 i w każdym przypadku zmarli cierpieli wcześniej na jedną, a najczęściej kilka innych chorób i wszystkie ofiary i tak bez Covid19 nie przeżyłyby tego roku.

  — Kraje bez głębokich restrykcji gospodarczych czy społecznych (Japonia, Korea Płd., Bialorus, Szwecja) nie doświadczyły bardziej negatywnego przebiegu wydarzeń, niż inne kraje.

  — Organizacje charytatywne ostrzegają, że znacznie więcej ludzi umrze w wyniku restrykcji ekonomicznych podjętych z powodu pandemii, niż z samego Covid19. Prognozy przewidują teraz, że od 35 do 65 milionów ludzi, popadnie w absolutną biedę, a wielu z nich grozi głód.

  W swym ostatnim wywiadzie, niemiecki ekspert finansowy Ernst Wollf mówi o nadchodzącym kryzysie gospodarczym jako zjawisku pierwotnym, któremu towarzyszy histeria z koronawirusem.
  Ale podkreśla też ekspert, że na „porządki”, zaprojektowane przez wielkich tego świata, mające doprowadzić do bankructw i znacznej redukcji małych i średnich przedsiębiorstw, potrzeba trzy do czterech miesięcy.

  • Jest w tym trochę racji, bo większość zmarłych stała nad przepaścią, a koronawirus był palcem, który ich popchnął. Gdybyś kogoś popchnął najmniejszym paluszkiem w przepaść, byłbyś sądzony za morderstwo. Znajdą się ,,wielcy”, którzy zrobią interes na pandemii, ale byliby głupcami, żeby wywoływać sytuację, którą nie można sterować. Stawiałbym na nieodpowiedzialne badania nad nieznanym z nieadekwatnymi procedurami zabezpieczeń. Dolary przeciw orzechom, że badacze nad koronawirusem, nie przechodzili odpowiedniej kwarantanny.

Z kraju