Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Aparatura od WOŚP dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie w ostatnich dniach otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy specjalistyczną aparaturę do badań i diagnostyki. Placówka do tej pory otrzymała od WOŚP sprzęt o wartości prawie 28 mln złotych.

Agnieszka Osińska rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego poinformowała, że Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie w ostatnich dniach otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy sprzęt do badań i diagnostyki.

Pierwszym urządzeniem jest aparat do optycznego mapowania Genomu, na którym w Dziale Diagnostyki Genetycznej, kierowanym przez dr hab. n. med. Monikę Lejman, prof. UM, będą wykonywane badania dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. Dzięki tym badaniom będzie lepsza kwalifikacja do leczenia onkologicznego, co wpłynie na optymalizację doboru terapii dla pacjenta.

Drugim zaś urządzeniem jest aparat USG My LabX90 do badań reumatologicznych w Oddziale Pediatrii, Chorób Płuc i Reumatologii, kierowanym przez prof. dr hab. n. med. Violettę Opokę-Winiarską. Jest to aparat klasy premium zapewniający komfort podczas badań powierzchownych, jak i głębokich struktur tkanek u najmniejszych pacjentów do najbardziej otyłych i najtrudniejszych w diagnostycznie.

– Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do dzisiaj otrzymał 392 urządzenia o wartości w sumie 27 940 976,50 zł. Jesteśmy bardzo wdzięczni za najnowocześniejszą aparaturę medyczną bezcenną w ratowaniu każdego dnia ludzkiego życia małych pacjentów – wyjaśnia Agnieszka Osińska.

PRZECZYTAJ

Opaski dla pacjentów w szpitalach. Zmiany w przepisach prawa

25 komentarzy

 1. Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

  Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do dzisiaj otrzymał 392 urządzenia o wartości w sumie 27 940 976,50 zł.
  A od 'święconego” Caritasu, nic, zero, nul.
  Przypomnieć przy tym należy, że WOŚP zbiera raz do roku, a Caritas cały rok (i podatku VAT’u nie płaci)

  • Nikt nie każe ci dawać na caritas czy wośp. To jest twój wybór. Jurek nie karmi bezdomnych, ludzi ubogich,nie wysyła dzieci na kolonie a caritas nie kupuje sprzętu medycznego.🤓😎
   Żyj i daj żyć innym.

   • Ja tylko o bezdomnych…
    Oni w większości mają renty, bywa że emerytury, ale za niskie, bo wystarcza im tylko na picie.
    Po zagrychę chodzą do michodajni Brata Alberta i Caritasu.

   • po pierwsze pro staku WOŚP nic nikomu nie daje i nie przekazuje a jedynie wypożycza sprzęt jest cały czas własnością WOŚP. W ten bardzo prosty sposób można można wpływać na decyzje np szpitala, personelu

  • Wzruszyłam się twoim wpisem jaki to dobry owsik nie trzeba na niego stosować Pyrantelum

 2. Dzięcielina i Świeżop

  Fajnie że kupili 2 urządzenia tylko niech nie obklejają wszystkiego obok tymi serduszkami bo ludzie pomyślą że to wszystko kupili z wośpu.

 3. Jak w ,,Kilerze”: ,, Dwie sztabki złota dla mnie, jedna dla Ciebie,,

 4. może zapobiegać niż leczyć tfusku i inne platfusy

 5. Artykuł z gatunku premier/wojewoda/marszałek/prezydent/burmistrz/wójt (niepotrzebne skreślić) przekazał coś komuś, tak jakby przywołane instytucje miały własne pieniądze…

 6. Warto wiedzieć, że Jurasowi marzy się, aby cała służba zdrowia została sprywatyzowana i oparta na cwaniactwie korporacyjnych ubezpiezpieczalni + na ew. jałmużnie („dej Panie na dzieci co łaska”), jak w U$, gdzie „plebs” masowo zdycha pod płotem, albo w lepszych przypadkach w przypadku jednej hospitalizacji traci majątek całego życia.

  • w punkt, od tych marzeń się zaczęło, oczywiście z poparciem odpowiednich dobrodziejów na odpowiednich stołkach. Tak jak z wyprzedażą majątku narodowego, by Polska rosła w siłę a ludziom się żyło dostatniej.

 7. Owsiak to POubecki pomioat i cwaniak co żyje z durni

 8. Mam nadzieję, że dzieci pisiorów z tego sprzętu niekorzystają .
  P.s . Powinni weryfikować rodziców , w jakiś sposób, przed podjęciem leczenia dziecka . Jak pisior , to won .

 9. Czy pisiory i czarna stonka wiedząc że szpital korzysta ze sprzętu WOŚP mają na tyle honoru i odmawiają leczenia tym sprzętem?

Dodaj komentarz