Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Antwerpia znika z siatki połączeń lubelskiego lotniska. TUI przestawia się na loty czarterowe

Jeszcze tylko ponad miesiąc, gdyż do 6 stycznia, obsługiwane będzie połączenie z Portu Lotniczego Lublin do Antwerpii. Linie lotnicze TUI Fly postanowiły zrezygnować z rozkładowych lotów z Belgii a skupić się na czarterach.

Linie lotnicze TUIfly poinformowały Port Lotniczy Lublin o zmianach, jakie planują wprowadzić w styczniu 2020 roku. Przewoźnik rezygnuje bowiem z obsługiwania tras do Antwerpii. To oznacza, że zlikwidowane zastanie również połączenie z Lublina do tego belgijskiego miasta.

Funkcjonuje ono od 5 kwietnia 2018 roku i co ważne, w sezonie letnim osiągnęło ono wysokie, gdyż wynoszące 74 proc. obłożenie. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Jeszcze nie tak dawno informowano, że połączenie zostanie utrzymane w sezonie zimowym 2019/2020. Dlatego też decyzja przewoźnika wywołała niemałe zaskoczenie.

Tymczasem linie lotnicze wyjaśniają, że wprowadzane zmiany są reakcją na upadek biura podróży Thomas Cook oraz należącego do niego Neckermana. Poszczególni przewoźnicy walczą teraz o przejęcie po Thomas Cook Airlines slotów, czyli praw do korzystania z lotnisk w określonych godzinach. Dlatego też TUIfly postanowiło skoncentrować się na wykorzystaniu floty swoich samolotów do obsługi tras wakacyjnych.

Nie oznacza to jednak, że na lubelskim lotnisku nie ujrzymy już charakterystycznych niebieskich maszyn. Przewoźnik zapewnia, że nawet wzmocni swoją obecność w Porcie Lotniczym Lublin. Po rocznej przerwie wznowione zostaną czarterowe połączenia z Burgas w Bułgarii a po trzech latach nieobecności, do Antalyi w Turcji. Co więcej, obecnie jest mowa o 10 tys. miejsc, czyli więcej, niż ich było w przypadku rejsów do Belgii. Do tego nie jest również wykluczone, że uruchomione zostanie jeszcze jedno letnie połączenie. Nieoficjalnie ma to być Heraklion na greckiej wyspie Krecie.

(fot. PLL)

6 komentarzy

  1. Jeszcze pół roku i Świdnik będzie jak Radom lotnisko bez samolotów !

  2. Cieszę się, że będą nowe połączenia lotnicze na wakcje.

  3. Wszystko wskazuje ze lotnisko to w dosc krotkim czasie stanie sie lotniskiem.duchow tak.jak ma to miejsce w radomiu

  4. Super, że będzie coś na wakacje, bo po upadku Neckermanna szykowała się bieda.