Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Amerykańska żołnierka” postanowiła wysłać mu półtora miliona dolarów na przechowanie. Wpłacił jej 15 tys. złotych

Do chełmskich policjantów zgłosił się mieszkaniec powiatu z informacją, że został oszukany. Mężczyzna przelał 15 tys. złotych na poczet przesyłki, która miała do niego dotrzeć od amerykańskiej żołnierki stacjonującej w Syrii.

W miniony weekend 40-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego powiadomił policjantów o oszustwie. Mężczyzna relacjonował mundurowym, że w pierwszej połowie listopada tego roku przez internetowy komunikator nawiązała z nim kontakt osoba podająca się za amerykańską żołnierkę na misji w Syrii.

Z kilkudniowej korespondencji wynikało, że mężczyzna jest dla niej osobą godną zaufania. Postanowiła wysłać mu w paczce na przechowanie półtora miliona dolarów. Obawiała się, że na miejscu mogłaby je utracić.

Mężczyzna oczekując na przesyłkę otrzymał informację, że do jej dostarczenia konieczna jest opłata celna w wysokości 15 tysięcy złotych. Gdy wpłacił na wskazane konto żądaną kwotę, otrzymał kolejną wiadomość o dopłacie, tym razem 28 tysięcy złotych. Wtedy zorientował się, że może to być oszustwo. Okoliczności tej sprawy są wyjaśniane przez chełmskich policjantów.

(fot. pixabay.com)

39 komentarzy

 1. Pieniędzy nie ma i nie będzie.

 2. xx Zgłoś się jutro do ortopedy może da się jeszcze wyleczyć Twoją chorą głowę.

 3. A ja się dziwię, że ludzie na PiS głosują

  • A ja się dziwię przygłupom co popierają ryżego zdrajcę

  • Bolesław się wałęsa

   A ja się dziwie ze na złodzieja który został spuszczony ze smyczy przez Niemców bo już nie jest im potrzebny chcą dalej głosować,widocznie lubią być okradani. Ja wam wójta nie wybierałem,cieszcie się wiosną;)

 4. Z jakiego banku i kraju był numer konta na które poszedł przelew?

 5. Ciekawe czy chociaż wysylala mu fotki 😉

 6. Zdjęcie ilustracyjne całkiem ok ale mogliście dac duza walizkę lub, jeszcze lepiej, zolnierke z duzym plecakiem 😉

 7. Seniora tak, ale 40latkaa ? Aplikacja freenow też chce żeby podać login hasło bankowe przez ich aplikacje…. dziwna sprawa

 8. To głupota, żeby nie skorzystać z takiej okazji. Wystarczyło dodać te 28 tysiaków i miałby półtorej bańki zielonych????? Nawet gdyby trzeba było coś jeszcze dopłacić…

Z kraju