Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Alpiniści i strażacy umyli okna w szpitalu dziecięcym. Celem było sprawienie radości małym pacjentom (zdjęcia)

Alpiniści oraz strażacy odwiedzili pacjentów szpitala dziecięcego w Lublinie. Zrobili to w swoim stylu, jedni schodzili z dachu po linie, drudzy przemieszczali się za pomocą mechanicznej drabiny. Akcja spotkała się z bardzo dużym zadowoleniem pacjentów.

W sobotę na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie odbyła się akcja „Alpiniści Dla WOŚP”. Zorganizowano ją już po raz drugi, tym razem przy współudziale strażaków z jednostek OSP Wilczopole i Mętów.

Alpiniści przebrani w stroje superbohaterów zeszli z dachu placówki z zastosowaniem specjalistycznych technik dostępu linowego, myjąc przy tym okna szpitalnych oddziałów. Z kolei strażacy dostali się do okien za pomocą mechanicznej drabiny.

Jak podkreślali uczestnicy akcji, ich podstawowym celem nie było jednak zadbanie o czystość okien, lecz sprawienie radości małym pacjentom. Wielu z nich przebywa w placówce od dawna, dlatego też byli niezwykle szczęśliwi, kiedy ujrzeli za oknem postacie z bajek czy też strażaków w trakcie działań.

(fot. Monika Ziajko)

10 komentarzy

 1. Ale głupota. Pomyliło im się że w cyrku pracują.

 2. Marnowanie pieniędzy podatników

 3. Hehe goście dla radości dzieci używają swojej odwagi i umiejętności a jakiś cep siedzi w fotelu popijając browar i negatywnie komentuje;)

 4. Tak, a czyj to pomysł. Tam pracują rzeźnicy a nie pielęgniarki i lekarze. Chcą sprawić radość dzieciom to niech wymienią personel. Lekarze bez wiedzy i kompetencji, pielęgniarki bez szacunku do pacjenta i rodzica. Jak trafiłam tam z dzieckiem to miałam wrażenie że trafiłam do XIX wiecznego lazaretu. Generalnie służba zdrowia w Polsce to dno takie jak obecny rząd.

 5. ( OOOO) Jeśli Ci nie pasowało to po co siedziałaś z dzieckiem w tym szpitalu mogłaś siedzieć w domu.
  Ciesz się że jest ten szpital bo drugiego takiego nie ma nigdzie blisko. Jest to jedyny szpital dziecięcy na województwo lubelskie i podkarpackie. A jeśli Ci nie pasował personel to na ul. Stefczyka jest KLINIKA MAŁYCH ZWIERZĄT może tam byś była bardziej zadowolona z obsługi…

  • Dobrze gadasz.
   Ona chyba jest z tych co skończyły liceum i ewentualnie studium , siedzą z chłopem co pije po robocie i co miesiąc czeka na 500+ i narzeka na mieszkanie socjalne.

 6. Bylo wykorzystac policjantow z warszawy. Maja wprawe w zagladaniu ludziom w okna z podnosnika.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo