Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Alarmy bombowe w ośmiu miastach. Wszystkie w biurach Platformy Obywatelskiej

„Dzisiaj siedziba waszej klamliwej partii wyleci w powietrze, ploncie ogniem piekielnym. Bomba cyka…” – maila o takiej treści otrzymały dzisiaj biura poselskie Platformy Obywatelskiej w ośmiu miastach w kraju. Policjanci ustalają nadawcę wiadomość i sprawdzają budynki pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

W Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach biura regionu Platformy Obywatelskiej otrzymały podobne pogróżki.

– Wrocław, Kraków, Białystok, Szczecin, Poznań i Lublin. Biura regionu Platformy w tych miastach otrzymały podobne pogróżki. Oczekuje od ministrów J.Brudzińskiego i Z.Ziobry komunikatu ZERO TOLERANCJI. Przyzwolenie jest prawdziwą przyczyną. Skończcie z przyzwalaniem! – apeluje na Twitterze Joanna Mucha.

Rano w Lublinie w biurze PO przy ul. Królewskiej interweniowała straż pożarna, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego. Zarządzono ewakuację. Policjanci sprawdzali budynek po kątem obecności ładunków wybuchowych. Nic takiego nie znaleziono, więc osoby ewakuowane mogły wrócić do swoich mieszkań i biur. W chwili obecnej działania zostały zakończone.

Policjanci pracują nad ustaleniem nadawcy maila. Musi się on liczyć z odpowiedzialnością karną, a przede wszystkim z kosztami działań służb ratunkowych. Do 8 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która jest sprawcą wywołania fałszywego alarmu.

(fot. Twitter)

40 komentarzy

  1. Mucha idź tam gdzie twoje miejsce na g….

  2. Mietek i racja

  3. I co znowu wina PiS? Chcą na wszelki sposób dojść do koryta,gdy , rządziło PO ,PiS nie walczył tak jak teraz oni.Osmieszacie się

Wiadomości z info112