Alarmy bombowe w ośmiu miastach. Wszystkie w biurach Platformy Obywatelskiej

„Dzisiaj siedziba waszej klamliwej partii wyleci w powietrze, ploncie ogniem piekielnym. Bomba cyka…” – maila o takiej treści otrzymały dzisiaj biura poselskie Platformy Obywatelskiej w ośmiu miastach w kraju. Policjanci ustalają nadawcę wiadomość i sprawdzają budynki pod kątem obecności materiałów wybuchowych.

W Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach biura regionu Platformy Obywatelskiej otrzymały podobne pogróżki.

– Wrocław, Kraków, Białystok, Szczecin, Poznań i Lublin. Biura regionu Platformy w tych miastach otrzymały podobne pogróżki. Oczekuje od ministrów J.Brudzińskiego i Z.Ziobry komunikatu ZERO TOLERANCJI. Przyzwolenie jest prawdziwą przyczyną. Skończcie z przyzwalaniem! – apeluje na Twitterze Joanna Mucha.

Rano w Lublinie w biurze PO przy ul. Królewskiej interweniowała straż pożarna, policja oraz zespoły ratownictwa medycznego. Zarządzono ewakuację. Policjanci sprawdzali budynek po kątem obecności ładunków wybuchowych. Nic takiego nie znaleziono, więc osoby ewakuowane mogły wrócić do swoich mieszkań i biur. W chwili obecnej działania zostały zakończone.

Policjanci pracują nad ustaleniem nadawcy maila. Musi się on liczyć z odpowiedzialnością karną, a przede wszystkim z kosztami działań służb ratunkowych. Do 8 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która jest sprawcą wywołania fałszywego alarmu.

(fot. Twitter)

40 komentarzy

 1. Zaraz kod i tvn ogłosi że to z TVP dzwonią i eskalują agresję… ?

 2. Kto sieje wiatr burzę będzie zbierał. Pretensje niech PO ma do siebie.

 3. sami sobie maile piszą

  • W przypadku Lublina to oczywiste. Chyba, że ktoś się pomylił i o LUBIN chodziło? Przecież Mucha dla swojej partii jest jak piąte koło u wozu i nie stanowi dla niej żadnej wartości. Po prostu, liczy się jako sztuka. Bardziej ze swoją twórczością pasuje do kabaretu niż polityki.

 4. Mucha wiatr w żagle złapała. Może z Kapelą KOD-u jakiś koncert na Litewskim? Marnujesz się kobieto w polityce.

 5. Mail otrzymały biura regionalne, ale treść wyraźnie odnosi się do „kwatery głównej”, a więc nic dziwnego, że nic nie znaleźli w tych biurach – a czy sprawdzono warszawską siedzibę?

 6. To równie dobrze może być „false flag” totalnej gawiedzi, która z wyrachowaniem wykorzystuje nawet popiół, by zaburzyć działanie państwa. Im w tym kraju lepiej, tym dla PO i jej satelitów gorzej.

  • Wariatów ci u nas dostatek. Jedna kwestia: „bomba cyka” – kto tak pisze?… Poprawnie pisany i mówiony po polsku zwrot to „bomba tyka”.

   Zrobiłem eksperyment: w przeglądarce wpisałem zwrot „bomba cyka”… Interesujące wnioski. Polecam zabawę. UWAGA – odrzucić wyniki z dnia dzisiejszego…

 7. Język miłości rodem z partii rządzącej i TVP ?

 8. Jestem ciekawy, czy to jakiś nawiedzony, czy może zewnętrzna prowokacja.

  • Jak najłatwiej „legalnie” przeszukać biura poselskie ??? Alarm, ewakuacja i czas na przeszukania !! To na 100% robota służb ! Szczególnie po aferze z Huwawej !!!

 9. Co zrobic żeby wokół kogoś lub czegoś było głośno?..najlepiej sprawić tak by powstał duży hałas. Jak zwykle lewacka prowokacja, na to zawsze pieniądze mają.

 10. Muszą się bać czegoś jak boją się takich maili ! Szkoda tylko pieniędzy bo ktoś będzie musiał zapłacić za to jeżdżenie ! Czy to PiS czy to PO będzie co dzisiaj pisać jak z roboty wrócą Lubelaki !

 11. Dzieci mają ferie ……

 12. Jak się nie ma poparcia trzeba zrobić z siebie męczennika.

  • Zdziwisz się 😉

   • Tak Edit PO powstanie z kolan i wygra wybory ! Dzięki zrywom typu KOD, szerzeniem walki z „mową nienawiści”, atakami na TVP i koalicję – PiS nic nie musi robić i wiadomo że wygra !

 13. Ktoś zauważył, że w mailu z pogróżkami zamieszczonym na twitterze Muchy nadawca i odbiorca jest ten sam. Znowu z puczem jej nie wyszło.

  • Kleofas…. no tu to już zaorałeś. Podstawowa wiedza z zakresu korespondencji elektronicznej się kłania. ? Przynajmniej wiem już że to nie Ty i tobie podobni wysłaliście te maile ?

 14. Uaktywnienie się muchy wróży wczesną wiosnę? A może chodzi o tą piosenkarkę, co to śpiewała w sejmie i ogierom w Janowie? A tak chciała ubogacić nas kulturowo.

 15. do czego prowadzi fanatyzm faszystowski

 16. Trza sprawdzić czy to nie prowokacja PO. Ruskie robią tak samo.

 17. Za świecą szukać takiej opozycji. Tylko durny by się tych tłumoków chciał pozbyć. Nic nie maja do zaoferowania Polakom, to męczenników z siebie chcą zrobić. Ich trzeba pielęgnować i nie zważając na ich plucie jadem, naprawiać Polskę. W pierwszej kolejności pozbyć się w wyborach do PE tych wszystkich co najbardziej szkodzą Polsce i za wszelką cenę starają się powstrzymać reformy w naszym kraju. Od Boniego- kapusia bezpieki przez Wałęsę, Lewandowskiego, Hetmana, RoSSati Rózię vel Szlezwik Holsztein WiSSniewską, czy też niejaką Piterę popierającą odbieranie dzieci Polskim rodzinom. Wszyscy europosłowie PO PSL SLD jak mawia Cejrowski WON. Przecież ci „Chrześcijańscy Demokraci” to nic innego jak współczesne NSDAP.

 18. Dziecinna zagrywka. Sami sobie wysyłają, a potem oskarżenia, że to niby PiS.

 19. ….. bomba cyka”, przecież to nasza lubelska gwara! Zegarek cyka, ,,nie cykaj” – tzn. nie bój się. Czyżby ktoś chciał przyprawić gębę naszemu regionowi?

 20. Niech dalej „służby ” robią „akcję ” po każdym durnym meilu czy telefonie ….,zamiast ignorować …glupkom własnie o to chodzi .Ciekawi mnie tylko kiedy zmądrzeją i obawiam się ze się nie doczekam ignorowania takich „powiadomień „

 21. Mucha idź tam gdzie twoje miejsce na g….

 22. Mietek i racja

 23. I co znowu wina PiS? Chcą na wszelki sposób dojść do koryta,gdy , rządziło PO ,PiS nie walczył tak jak teraz oni.Osmieszacie się

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach