Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Alarmy bombowe w Lublinie. W kilku miejscach pracują służby (zdjęcia)

Od poranka w Lublinie strażacy i policjanci sprawdzają zgłoszenia dotyczące rzekomych ładunków podłożonych na terenie różnych instytucji i placówek oświatowych. W niektórych przypadkach została zarządzona ewakuacja.

Od godzin porannych lubelskie służby otrzymują zgłoszenie dotyczące podłożonych ładunków wybuchowych w instytucjach i placówkach oświatowych.

Na miejscu interweniują strażacy oraz policjanci. Tak jak w poprzednich tego typu zgłoszeniach, informacje o rzekomych ładunkach traktowane są jako mało wiarygodne, jednak każde zgłoszenie jest sprawdzane, a na miejscu przeprowadzane są odpowiednie czynności związane z bezpieczeństwem.

Jak informują nas Czytelnicy, w niektórych przypadkach przeprowadzona została ewakuacja, np. na Uniwersytecie Medycznym.

(fot. nadesłane Artur – dziękujemy)

11 komentarzy

 1. W ten sposób można zdestabilizować funkcjonowanie urzędów, instytucji i innych kluczowych branż przez długi czas. Czyżby znowu seria alarmów i fałszywych zgłoszeń? Niektórzy czują się bezkarni…

 2. Jak z przejazdem wozów strażackich po zastawionych drogach pożarowych? Czy Komendant Straży Pożarnej też uważa, że kierowcy muszą mieć gdzie zaparkować? I czy potrzeba zaparkowania jest wyżej niż zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i mieniu?

  • Czy będzie tak jak z escape roomami? Że wpierw musi spłonąć 5 osób w escape roomie, żeby zacząć kontrolować bezpieczeństwo escape roomów?

 3. A czy nie możemy zrobić tego samego Baćce?

 4. pewnie jakieś trudne kolokwium dzisiaj mieli…

  • Też tak pomyślałem – ani chybi jakiś trudny kolos.
   Co oni tam mają trudnego na I roku UM?
   Obstawiam anatomię.

  • mieszkanka zemborzyc

   napewno tak samo jak uczniowie z sp 39 przy Krężnickiej bo też był tam taki alarm.:/// komus się nudzi

  • dlatego do zusu też ruscy zadoznili o alarmie
   na ruskich zadziałała by tomówka rzucona na moskwe

 5. Znowu Putinowskie pachołki sprawdzają gotowość i schematy działania polskich służb…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo