690 680 960

Alarmy bombowe w całej Polsce. Na miejscu zgłoszeń pracują służby (zdjęcia)

Dzisiaj w całym kraju pojawiły się kaskadowe alarmy bombowe. Na miejscach zgłoszeń interweniują strażacy i policjanci. Do takich zdarzeń doszło również w Lublinie i regionie.

Do instytucji w całym kraju m.in. placówek medycznych, oświatowych i urzędów, również w regionie, wpłynęły informacje o podłożonych ładunkach wybuchowych. W Lublinie strażacy i policjanci interweniowali m.in. w budynkach oddziału Telewizji Polskiej, Instytucie Medycyny Wsi, Uniwersytecie Medycznym, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Wszystko wskazuje, że są to kaskadowe alarmy bombowe. Zgłoszenia o takich zdarzenia spływają do nas również z regionu. W każdym jednak przypadku służby sprawdzają budynki i obiekty, gdzie dotarły niepokojące informacje.

Policjanci ustalają autora lub autorów fałszywych zgłoszeń. Za wszczęcie fałszywego alarmu bombowego grozi do 8 lat pozbawienia wolności oraz konieczność zwrotu kosztów akcji.

Trzeci stopień alarmowy CRP na terenie całego kraju

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju. Stopień alarmowy obowiązuje od 21 lutego 2022 r. od godz. 21.00 do 4 marca 2022 r. do godz. 23.59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Dotychczas obowiązywał pierwszy stopień alarmowy CRP (ALFA–CRP).

Stopień wprowadził Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

(fot. nadesłane Dominika)

17 komentarzy

 1. Kaczyński oddał suwerenność, brat się boi covida, boi Putina – Kopacz się chowała pod stołem. Gdzie prawdziwy przywódca, niezależny od pełnych gaci strachu!?

 2. Też wczoraj dostałem na służbową skrzynkę (pracuję w ośrodku szkoleniowym) takiego maila.
  Autor: Георгій Артеменко
  Tytuł: PASZOŁ
  Treść:
  „Jestem Ukraiński i zaniosłem bomba do Was budynek.
  Bomba zaj..ć i zamorduję Lachy.
  Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy.
  Albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana.
  Polaków w pień wyciąć.”
  Wulgaryzm sam ocenzurowałem.
  Ruskie trolle nie śpią.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas