Al. Piłsudskiego: Na chodnik runęła część balkonu raniąc przechodnia

Z kamienicy przy al. Piłsudskiego odpadło część balkonu. Ranny został idący chodnikiem mężczyzna.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 19 na al. Piłsudskiego 4. Z balkonu kamienicy przylegającej do hotelu Victoria runął sporej wielkości kawałek betonu i spadł na przechodzącego w tym czasie chodnikiem mężczyznę.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie oraz straż miejska. Strażacy przy pomocy drabiny dokonali oględzin feralnego balkonu oraz zabezpieczyli jego pozostałości.

Ranny mężczyzna z obrażeniami głowy został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. W chwili obecnej nie są jeszcze znane dokładnie obrażenia jakich doznał, jednak był cały czas przytomny. – dowiedzieliśmy się na miejscu wypadku.

W miejscu zdarzenia przez blisko godzinę występowały utrudnienia w ruchu pojazdów. Zablokowany był prawy pas jezdni, przez co spore problemy z przejazdem miały trolejbusy. Obecnie akcja się już zakończyła i ruch został odblokowany.

Jeden komentarz

  1. Natychmiast powinno się skontrolować stan balkonów, gzymsów i innych niebezpiecznych elementów w budynkach znajdujących się przy co najmniej przy ruchliwych ulicach. Jakiś czas temu była taka akcja po tragicznym wypadku. Czas biegnie, właściciele budynków mają głęboko w nosie ich stan techniczny, ewentualnie zamaskują świeżą farbą ich stan faktyczny. Doszła do tego zima, mokra co powoduje pękanie i rozsadzanie kawałków betonu czy tynku.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel