Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wycięto kilkadziesiąt drzew przy al. Andersa. Wkrótce zbudują tu parking

W miniony poniedziałek przy al. Andersa wycięto kilkadziesiąt zdrowych drzew. Mieszkańcy są zbulwersowani, że tyle zieleni poszło pod „topór”. Wkrótce w tym miejscu powstanie parking.

Nasi Czytelnicy zaalarmowali nas o wycięciu ponad 40 drzew przy al. Andersa. – Na Kalinowszczyźnie u zbiegu ulic Tumidajskiego i Andersa wycięto wiele zdrowych drzew. Pracownicy na moje zapytanie powiedzieli, że drzewa są zdrowe, ale będą tutaj coś budować. Nie oszczędzili nawet choinek. Tyle zdrowej zieleni poszło pod topór – napisał do nas Czytelnik Marian.

Jak się okazuje wkrótce w miejscu, gdzie do niedawna był zielony skwer, powstanie ponad 50 miejsc parkingowych. Zostaną one wybudowane na pasie zieleni, który rozdzielał ul. Tumidajskiego od al. Andersa. Konieczne było więc wycięcie rosnących tam drzew i krzewów. Koszt budowy nowego parkingu wyniesie 340 tys. złotych.

O parking w tym miejscu interpelowała, zresztą po raz kolejny, w 2016 roku radna Marta Wcisło. – Zwracam się ponownie z uprzejmą prośbą w sprawie podjęcia działań zmierzających do wprowadzenia do budżetu miasta w roku 2016 środków finansowych na budowę miejsc parkingowych przy ul. Tumidajskiego zgodnie z wykonaną dokumentacją ZDiM. Budowa miejsc parkingowych przy ul. Tumidajskiego na odcinku od bloku nr 12 do zjazdu w kierunku ronda jest koniecznością z uwagi na ich deficyt w tym rejonie. Mieszkańcy od lat bezskutecznie starają się o budowę rzeczonych miejsc dlatego interweniuję kolejny raz w ich imieniu – czytamy w interpelacji do prezydenta miasta.

Dzielnicowi radni zwracają uwagę na problem z parkowaniem aut, których kierowcy notorycznie stają na trawnikach i chodnikach. Nowe miejsca mają nieco zmienić sytuację na parkingach w rejonie ul. Tumidajskiego. Urzędnicy zapewniają, że w zamian za wycięte drzewa pojawią się nowe zasadzenia.

2017-02-18 18:23:46
(fot. nadesłane Marian)

62 komentarze

  1. Mieszkam tu i dobrze zrobili, przez piepszony orlik… I pseudo piłkarzy.. nie ma miejsca gdy grają swoje pseudo męczyki… bądź mają treningi… nie ma możliwości przejazdu karetki, straży, bo cala aleja wzdłuż szkoły jest zajęta.. teraz mam nadzieje się to zmieni.
    Powietrze będzie dobre to ze wycieki drzewa nie świadczy o tym ze od razu będzie problem, osiedle i tak jest sporo zazielenione.

  2. Sami mieszkańcy chcieli parking – nie po to gruby janusz kupował 20-letniego passata. A drzewo jak drzewo, ani to ładne, ani pachnie, ptak nie będzie siadał i świergolił – lepiej wybetonować i na parking, kościół albo hipermarket. Żeby z buta daleko nie chodzić po Argusa

  3. brawo Maciek 🙂 przez te drzewa to tylko ptaszyska fajdolą nam na głowy, lepiej niech postawią taki mały ,,groszek,, żeby w przerwie między serialami zdążyć i nie latać do hipermarketu bo podatków nie płacą jak trzeba 🙂

  4. W tamtym miesiącu padła Lotnicza w tym Andersa DRWAL z Lublina szaleje !!! Wybierajcie dalej takich szpeców to będziecie koło 50 zaczynać wczasy na cmentarzu

    • Jak przestaną ludzie palić śmieciami i tanim wunglem to i smogu nie będzie i ludzie będą zdrowsi.

  5. Nie róbmy z Ludzi debili. Jeśli ktoś się w tej okolicy wprowadzał albo kupował samochód to zdawał sobie sprawę , że nie ma miejsc parkingowych i będzie problem z parkowaniaem. A teraz bół d…. i trzeba drzewa wycinać bo rety …. nagle z dnia na dzień miejsc zabrakło. Czekam na artykuł ……. zburzono szkołę pod miejsca parkingowe.