690 680 960

AGROunia włącza się w obronę szkoły w Dubience (wideo, zdjęcia)

We wtorek Michał Kołodziejczak, lider AGROunii wraz z Andrzejem Waszczukiem, koordynatorem AGROunii na Lubelszczyźnie oraz Piotrem Ikonowiczem, Społecznym Rzecznikiem Praw Obywatelskich pojawili się we wsi Dubienka na Lubelszczyźnie. Wizyta miała związek z widmem zamknięcia tamtejszego Liceum Ogólnokształcącego.

– Wieś Dubienka, to nie jest mała wioska. To tutaj skupiają się jak w soczewce problemy szeroko pojętej prowincji z całego kraju. To tu łamie się stereotyp, że o polską wieś się walczy – mówił podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Jak informują działacze AGROunii szkoła ma zostać zamknięta. Jednym z postulatów jest, by szkoła w Dubience przeszła pod nadzór Ministerstwa Obrony Narodowej. Michał Kołodziejczak podczas konferencji prasowej podkreślał, że zamykając szkołę, władza pokazuje, że na polskiej prowincji nie ma żadnej przyszłości.

– Jak się zabiera wsi szkołę, to jakby się głowę obcinało. Szkoła to wiejska inteligencja, która niesie wieś do przodu – dodawał podczas konferencji Piotr Ikonowicz.

Jutro zaczyna się nowy rok szkolny, jak się okazuje szkoła od jutra nie będzie miała dyrektora. Uczniowie, którzy mieli rozpocząć naukę w pierwszej klasie, tydzień temu otrzymali informacje, że ich klasa nie powstanie.

– Nam się samorząd nie bardzo udał. Samorządy wybierają ciągle tych samych ludzi. Mają układy ze sobą, ale nie z mieszkańcami. Trzeba porozmawiać z radą powiatu. Nas się nie da przepędzić, jak nas wyganiają drzwiami, wracamy oknem – mówił Piotr Ikonowicz.

– My jako rodzice jesteśmy zdesperowani. My teraz płaczemy. Dzieci zostały bez szkół. Nasze dzieci bardzo to przeżyły. Proszę zobaczyć, w jaki sposób nasze dzieci potraktowano. Na tydzień przed rozpoczęciem szkoły powiadomiono nas, że nie będzie otwarcia pierwszej klasy – mówiła nam jedna z matek.

– Aktualnie nie mam szkoły. Tydzień przed rozpoczęciem, powiedzieli mi, że nie mam szkoły, odesłali moje dokumenty. Ta szkoła była spełnieniem moich marzeń – dodała młoda dziewczyna, która nie wie, co z jej przyszłością.

Michał Kołodziejczak przekazał, że to zabieranie godności i pytał jak się mają czuć ci ludzie?

– To walka o szkołę. W całej Polsce o podobne sprawy walczymy. To jest walka o godność – mówił dziś Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Po konferencji prasowej mieszkańcy, rodzice oraz Michał Kołodziejczak, Andrzej Waszczuk, Piotr Ikonowicz udali się na sesje rady gminy Dubienka.

(fot. wideo AGROunia)

28 komentarzy

 1. Zmienimy te władzę po wyborach

  Brawo!
  Agro Unia jest nowa siłą. Coraz więcej ludzi się przyłącza również z miast. Pogonimy PiS przy następnych wyborach.

  • Leszczu co ty bredzisz .

  • Ta, chłopie pańszczyźniany wytrzeźwiej. Zwykli płatnicy ZUS dalej nie rozumieją czemu ta agrounia blokowała im drogi, a nie politykom, tym których wieś wybrała czyli piss. A najzabawniejsze jest zdjęcie całego tego wodza agrounii z banerem dziękującym długopisowi za zainteresowanie sprawami rolników…

 2. ciekawe czy szszszszszczur po południu pamiętał w jakiej miejscowości był???

 3. Ale PiS nielubi Agro Uni 🙂 wiedzą że przegrają teraz wybory.
  Oj znajdzie się pała na tłusta d…. ! starego kawalera.

 4. 112 mocno promuje tego….. pana cus jest na rzeczy to chyba PO lini……!

 5. bazarowa przekupa

 6. Znajdzie się pała na tłusta d…e! starego kawalera.
  Agro Unia jest kropla która przyczyni się do rozwalenia tego zła.

 7. Gdzie diabeł nie może, tam Agro*ujnie pośle.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku