Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

ABW zatrzymała rosyjskich szpiegów. Przy szlakach kolejowych prowadzących na Ukrainę znaleziono ukryte kamery

Rozbita została grupa prowadząca działania szpiegowskie na rzecz Rosji. Jej członkowie kontrolowali m.in. co i kiedy jest transportowane koleją przez Lubelszczyznę i Podkarpacie na Ukrainę.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbili siatkę szpiegowską prowadzącą w Polsce działania na rzecz Rosji. O sprawie poinformowało radio RMF FM. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że zatrzymanych zostało sześć osób. Grupa ta miała prowadzić w naszym kraju przygotowania do działań dywersyjnych.

Terenem na którym działali zatrzymani, była wschodnia część naszego kraju. Mowa o szlakach kolejowych prowadzących na Ukrainę. Polska jest bowiem kluczowym krajem w pomocy udzielanej Ukrainie, która dociera do nas z całej Europy i Świata, potem dostarczana jest bezpośrednio za wschodnią granicę m.in. właśnie koleją.

To właśnie za pomocą tych kamer osoby te miały kontrolować co transportowane jest na Ukrainę. Rejestrowały one, jakie pociągi i kiedy jadą danymi trasami. Kolejne kamery znajdowały się w okolicach lotniska w podrzeszowskiej Jasionce, pełniącego ważną rolę w przekazywaniu broni z Zachodu.

Jak wskazuje RMF FM, w związku z działaniami siatki szpiegowskiej wprowadzony został stan podwyższonej gotowości w służbach mundurowych. Zwiększono również ochronę kluczowych obiektów infrastruktury krytycznej. Na razie kancelaria premiera nie komentuje całej sprawy.

Główne szlaki kolejowe prowadzące z Polski na Ukrainę, to linia kolejowa z Lublina przez Chełm i Dorohusk do Kowla, oraz z Rzeszowa przez Przemyśl do Lwowa. Spore znaczenie ma także biegnąca przez nasz region Linia Hutnicza Szerokotorowa.

(fot. ABW/zdjęcie ilustracyjne)

44 komentarze

  1. Szpiedzy buhahahaha wystarczy śledzić Facebook i wszystko jest jak na dłoni . Poza tym co ma iść pod stołem to idzie pod stołem a to co na wierzchu idzie na wierzchu . Kolejna sprawa pomocy ukrom !!!! daliśmy karetki to teraz sobie sprawdźcie co oni robią ??? a no sprzedają je na własnym rynku ??? a tępy polak cieszy się że pomógł ???

    • tylko kremlowski propagandzista może napisać Polak z małej litery. Dość tutaj takich!

  2. „grupie zlecano także działania propagandowe w celu zdestabilizowania relacji polsko-ukraińskich, podsycania i rozbudzania w Polsce nastrojów wrogich”

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo