Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

90-latka chciała skoczyć z balkonu, uratowali ją funkcjonariusze straży granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uratowali 90-latkę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Kobieta chciała skoczyć z balkonu.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horodle odebrali zgłoszenie z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie o kobiecie, która chce skoczyć z balkonu kilkupiętrowego bloku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażników granicznych okazało się, iż sytuacja była bardzo niebezpieczna, starsza kobieta stała po zewnętrznej stronie balkonu, a upadek z tej wysokości realnie zagrażał jej życiu.

Jeden z funkcjonariuszy, wspiął się do góry po balkonach, natomiast drugi funkcjonariusz podjął próbę wejścia do mieszkania od strony klatki schodowej. W środku mieszkania przebywał mąż kobiety, który zamknął je na klucz i nie reagował na prośbę o otwarcie.

Po chwili, pod groźbą wyważenia drzwi, mężczyzna je otworzył i funkcjonariusz znajdujący się od strony klatki schodowej dostał się do środka i wraz z funkcjonariuszem, który znajdował się już na balkonie, wciągnęli kobietę do wewnątrz mieszkania. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy kobieta żyje, a chwilę później została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.

(fot. SG)

6 komentarzy

 1. Jakieś zarzuty dla męża? Jaka przyczyna tak desperackiego kroku? Mąż namawiał do skoku czy terroryzowal staruszke? W przeciwnym razie czemu zamknął drzwi, nie chciał ich otworzyć by ratować żonę? Powinien iść za kraty i nie wyjść już zza nich (ze względu na wiek) do końca swoich dni.

 2. Szkoda, że nie z balkonika…

 3. Podziw! Życzę wszystkim, by w wieku 90 lat dali radę przerzucić nogi przez barierkę balkonu.
  Zdrowia dla starszej Pani.

 4. to tak z życzliwości

  Jak widać nogi ma jeszcze dość sprawne to powinna kopnąć starego gdy dokucza jej i powinna sobie przypomnieć w które miejsce żeby nagle zamilkł.

 5. chciała sobie babina zakończyć życie po swojemu, to nie, „uratowali”
  i teraz co? ozdrowieje? dostanie podwyżkę emerytury? przestanie ją wszystko boleć? nie będzie miała problemów ze snem, trawieniem, ciśnieniem, sercem i wszystkim innym – w tym wieku?
  pomogli staruszce, bohatery

 6. Ewa33 „podziwiam” jak można być taką kretynką jak ty. Każdy człowiek ma obowiązek ratować życie ludzkie. Duże brawa za to czego dokonali – zwłaszcza gdy czytam o wspinaniu się po balkonach na któreś piętro.

Z kraju