83-latek przekazał oszustom oszczędności oraz kartę z pinem

Mieszkaniec Lublina padł ofiarą oszustów podających się za policjantów. 83-latek przekazał im swoje oszczędności oraz kartę do bankomatu z pinem. Mężczyzna stracił łącznie ponad 135 tys. złotych.

We wtorek do policjantów z Lublina zgłosił się mężczyzna z informacją, że jego 83-letni ojciec padł ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”.

Do mężczyzny zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza i przekazał, że chce ochronić 83-latka przed oszustwem. Według dzwoniącego oszczędności zgromadzone w domu i środki na koncie miały być zagrożone. Ktoś miał wykraść dane seniora i planować włamanie.

Sprawca zmanipulował seniora tak, że ten przekazał oszustom swoje oszczędności. Najpierw rzekomemu policjantowi oddał 105 tys. złotych, które miał w domu, a następnie w banku wypłacił 30 tysięcy, po które również przyszedł oszust. Sprawca dodatkowo poprosił o kartę płatniczą i pin, z której także wypłacił kilkaset złotych. Sprawą zajmują się lubelscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Brawo 👏

 2. Brawo On!

 3. Skad mial *** tyle kasy może mi kto wytłumaczyć????????? Bo napewno nie z lexgalu nie sądzę !! Ja pier….skad te stereo lby maja tyle kasy

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Dobrze, że oddał bardziej potrzebującemu niż o.Rydzyk

 5. Ciekawe kiedy się wezmą za ludzi z banku co ustalają do kogo „policjant ” czy tam „CBA, FBI ” ma zadzwonić. Bo przecież nie każdy starszy człowiek ma oszczędności inumervtelrgonu na drzwiach.

  • Mnie bardziej zastanawia kiedy wezmą się za operatorów telefonii. Ci oszuści w jakiś sposób potrafią zadzwonić z numeru banku, czy też konsultanta oczywiście podając się za osobę tam pracującą. Co lepsze to dzwonienie z numeru policji opracowali już dawno. Takie przypadki już były, że ludzie dzwonili na numer policji, bo oszust im zalecił, a po drugiej stronie odbierał ten sam oszust. Ktoś powie, że niemożliwe, a jednak. Po co ten cały cyrk z rejestrowaniem kart, skoro z taką łatwością mogą podszyć się pod każdego…

   • Jest też takie powiedzenie „pomyśl – to nie boli”.
    Czy jeśli ktoś, kto zadzwonił do ciebie i w trakcie rozmowy powie abyś wybrał numer na Policję ale – UWAGA – nie przerywając aktualnego połączenia (czy też bez odkładania wcześniejszego słuchawki w przypadku telefonu stacjonarnego) – to niby gdzie się dodzwonisz???
    Co w tym przypadku ma do czynienia jakikolwiek operator telefonii???

 6. Jestem bo muszę nauczać innych

  Polska policja to wstyd dla całej Europy, te nieudance tyko myślą o l4 i o emeryturze. Polskie sądy i prawo to również wstyd.

 7. Za granicą ( np. Niemcy, Francja UK) te babcie i dziadki tez są tacy głupi i naiwni? I tez codziennie dają sie oszukiwać na dużą kasę?

 8. Tyle się o tym mówi a ludzie nie potrafią zrozumieć. Dał mu pieniądze bo chcial, więc nie wiem po co zawracać głowę polici. Powinien oddać cześć pieniędzy na prowadzenie śledztwa, może wtedy się nauczą..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska