Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

81-latek włożył do palnika kuchenki gazowej nabój. Mężczyzna miał amunicję i broń

Policjanci z Bychawy zatrzymali 81-latka, który włożył do wnętrza palnika kuchenki gazowej nabój. Mężczyzna miał nielegalną broń oraz amunicję.

W nocy z niedzieli na poniedziałek bychawscy policjanci otrzymali informację od 38-letniej mieszkanki gminy Bychawa, że nie może odpalić kuchenki gazowej. Jak się okazało z jednego z palników wystawał przedmiot przypominający nabój z pistoletu.

– Natychmiast na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie. Mundurowi ustalili, że kobieta mieszka razem ze swoim dziadkiem, a we wnętrzu palnika gazowego znajduje się nabój kal. 9 mm. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w piwnicy zakręcił wodę. Policjanci zatrzymali 81-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna swoim zachowaniem stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Po przeszukaniu mieszkania należącego do mężczyzny mundurowi ujawnili kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz broń palną samodziałową na którą 81-latek nie posiadał wymaganego zezwolenia. Jak ustalili policjanci około 5 lat temu mężczyzna posiadał bez wymaganego zezwolenia „dubeltówkę”.

– Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku gdzie usłyszy zarzuty. Mężczyzna odpowie za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego oraz za posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

2017-05-30 12:49:52
(fot. pixabay.com)

21 komentarzy

  1. Świetna wnuczka żeby na tak świetną starość dziadka skazać zamiast w inny sposób zareagować i mu pomóc…

  2. To klamstwa dziadek niechce przepisac mieszkania dlatego mu takie rzeczy robia on tego nie zrobil

Z kraju