Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

81-latek wjechał w stojący autokar – Duże słowa uznania dla służb ratunkowych

Znamy już okoliczności wypadku, jaki miał miejsce dzisiaj rano w Ostrowie Lubelskim. Trzy osoby w podeszłym wieku trafiły do szpitali.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło w czwartek około godziny 9:40 na ul. Lubartowskiej w Ostrowie Lubelskim. Na drodze wojewódzkiej nr 821 Tarło – Ostrów Lubelski zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i autokar. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Ostrowa Lubelskiego i Lubartowa, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomo już, że oba pojazdy jechały w tym samym kierunku, w stronę Ostrowa Lubelskiego. Kierowca autokaru widząc zwężenie jezdni zatrzymał się, aby przepuścić jadące z naprzeciwka pojazdy. Po chwili poczuł silne uderzenie w tył pojazdu. Jak się okazało, 81- letni kierowca Opla Corsy z impetem wjechał w stojący autokar.

-Z mężczyzną podróżowały dwie kobiety w podobnym wieku. Zaraz po zdarzeniu kierowca był nieprzytomny. Najprawdopodobniej zasłabł w trakcie jazdy, albo się zagapił. W oplu hamować mogło tylko jedno koło, gdyż na jezdni widać było tylko jeden ślad – wyjaśniał nam kierowca autokaru. Jak tłumaczył, akcja ratunkowa była na najwyższym poziomie. -Duże słowa uznania dla służb ratunkowych za bardzo szybką reakcję. Po trzech minutach na miejscu była już pierwsza karetka. Z Urzędu Gminy w Ostrowie Lubelskim zostali wysłani pracownicy sztabu kryzysowego, wraz z burmistrzem i Panią sekretarz, aby zaoferować pomoc w załatwieniu np. transportu zastępczego – dodaje.

Znajdujące się w oplu osoby doznały obrażeń ciała i zostały przetransportowane do szpitala. Autokarem podróżowało zaś 37 osób. Nikomu z nich nic się nie stało. Tak samo w pojeździe uszkodzony został tylko zderzak. Autokar po zakończeniu niezbędnych czynności mógł ruszyć w dalszą trasę.

(fot. nadesłane – Tomek)
2018-08-30 20:00:40

20 komentarzy

  1. Większość waszych komentarzy nie nadaje się nawet na papier toaletowy. Ślady hamowania są widoczne na zdjęciach. Ewidentna wina kierującego Oplem, ale wydaje mi się że autokar też dobrze gonił, tylko ABS zadziałał, a Opelek bez ABSu i się pośliznął.

    • Tak poślizną się, na JEDNYM kole… Gdyby autokar gonił to również byłyby ślady hamowania. Ślady są nawet z ABS wbrew powszechnej opinii bo opona również się uślizguje tyle że dużo mniej niż bez abs. Nie licząc tego autokar nie był pusty tylko było 37 osób na pokładzie które pewnie nic nie widziały…

Z kraju