Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Taki poród zdarza się raz na pół miliona przypadków. W Lublinie urodziły się czworaczki

Czworaczki, trzech chłopców i jedna dziewczynka, przyszły na świat w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Lekarze zapewniają, że zarówno dzieci, jak i ich matka, czują się dobrze.

W Samodzielnym Publicznym Specjalistycznym Szpitalu Klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie odebrany został wyjątkowy poród. Zdarza się on raz na ponad pół miliona przypadków. Na świat przyszły czworaczki. Jak ustaliliśmy, mama dzieci została odpowiednio przygotowywana do porodu, który to przebiegł zgodnie z planem i nie było żadnych niespodzianek.

Dzieci są wcześniakami, jednak są zdrowe i mają się dobrze. Jak nas poinformowała mgr Marta Podgórska z SPSK4 na świat przyszło trzech chłopców i jedna dziewczynka. Wszystkie przebywają w inkubatorach i są w stanie zadowalającym jak na ten etap życia. O rodzicach na razie niewiele wiadomo, na razie muszą dojść do siebie. W najbliższym czasie szpital planuje zorganizować spotkanie, na którym podane zostanie więcej informacji zarówno na temat samego porodu, dzieci oraz ich rodziców.

Ciąża, w której na świat przychodzą czworaczki zdarza się raz na ponad pół miliona przypadków. Ostatnio w Lublinie taki poród miał miejsce w 2011 roku, również w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Wtedy było to dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Znacznie częściej zdarzają się trojaczki, raz na ponad 7 tys. porodów. Z kolei ciąża bliźniacza przytrafia się co 85 matce.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-08-30 20:33:48

16 komentarzy

  1. tak się kończy in vitro

    • Też się zastanawiam czy sztuczne czy naturalne ale obstawiam sztuczne.

    • Czyli szczęśliwie. Nie każdemu jest to dane. Takiego obrotu należy się spodziewać i przyszli rodzice zdają sobie z tego sprawę. Masz coś przeciwko tej metodzie pajacu?