800 tys. złotych strat po pożarze sklepu (zdjęcia)

W niedzielę w miejscowości Mircze doszło do pożaru budynku, w którym znajdował się sklep. Wstępnie oszacowano straty na około 800 tys. złotych.

W niedzielę w miejscowości Mircze w powiecie Hrubieszowskim doszło do pożaru budynku, w którym znajdował się sklep. Na miejscu interweniowało kilka zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia przez dwóch nastolatków, 15 i 16 latka z gminy Mircze. Ogień strawił elewację budynku, całość więźby dachowej i pokrycie dachu, strop, ocieplenie, a także wyposażenie sklepu i towar.

Ponadto w wyniku akcji gaśniczej doszło do zalania wodą pomieszczeń sklepu oraz nasiąknięcia wodą ścian i stropu. Współwłaściciel budynku będący na miejscu wstępnie oszacował powstałe straty na kwotę 800.000 zł.

Mundurowi zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. W pożarze nikt nie ucierpiał. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia. Funkcjonariusze ustalają jaki był udział obu nieletnich w zaistniałym pożarze.

(fot. Policja Hrubieszów)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk
V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS