Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

80-latek miał przekazać oszczędności na rachunek techniczny. Oszuści wyczyścili konto seniorowi z Lublina

80-letni mieszkaniec Lublina, w wyniku działania oszustów, stracił ponad 80 tysięcy złotych. Mężczyzna uwierzył, że ktoś może włamać się na jego konto bankowe. Popełnił jednak błąd i zainstalował aplikację typu „zdalny pulpit”, której zadaniem miało być przeniesienie środków na bezpieczny rachunek.

Do lubelskich policjantów zgłosił się 80-letni mieszkaniec Lublina z informacją, z której wynikało, że został oszukany i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z zawiadomienia, jakie złożył wynika, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za przedstawiciela banku. Oszust powiedziała, że ktoś może włamać się na jego konto. Dlatego został poproszony o działanie wyprzedzające. Pokrzywdzony miał przekazać swoje oszczędności na rachunek techniczny.

Oszust tak poprowadził rozmowę, że senior zainstalował aplikację, tzw. zdalny pulpit, ułatwiającą działanie przestępcom. 80-latek łącznie stracił ponad 80 tysięcy złotych. Gdy zorientował się, że ma do czynienia z przestępcami zgłosił się do komendy. Policjanci poszukują sprawców.

Mundurowi apelują o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

 1. dziadek dzidka

  I bardzo dobrze, przynajmniej będzie jakiś pożytek z pieniędzy, a tak to by zostały zabrane do grobu.

 2. Z jednej strony podziwiam starszego Pana, że potrafił sobie zdalny pulpit zainstalować. A z drugiej strony wcale mi go nie żal, bo pacan, że się dał złapać.

 3. Nie dziwie się że pis ma takie poparcie wśród seniorów, skoro tak łatwo daj sobą manipulować i oszukiwać.

  • a ja nie dziwię się że po ma poparcie wśród niereformowalnego betonu pokomunistycznego

 4. No co?Zadwonili że jego pieniądze są zagrożone.I były!

 5. I po co im te 13 i 14 skoro mają czym się dzielić z ukraińskimi oszustami?! A może to jakiś były sb-ek skoro tyle ma oszczędności a uczciwy emeryt głoduje?

  • Zaczyna się. Wejdźcie na stronę urzędu miasta Krasnystaw. Jest tam ciekawy apel burmistrza

 6. A w sieci kwik bo emeryci biedni

 7. Znowu „zagrożone oszczędności” i zdalny pulpit?????

 8. moze ich kur..a złapcie milicyjne nieroby ! skonczyuły wam sie kropidła czy co ??

 9. aplikacje potrafi zainstalowac ale po co tego już nie wiedział , brawo dziadku