Wtorek, 21 stycznia 202521/01/2025
690 680 960
690 680 960

77-latek zrobił kilkanaście przelewów. Stracił ponad 77 000 złotych

77-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego uległ propozycji szybkiego i rzekomo opłacalnego zysku finansowego. Namówiony przez fałszywego brokera wykonał kilkanaście przelewów na łączna kwotę ponad 77 000 złotych. Tych pieniędzy już nie odzyskał.

77-letni mieszkaniec regionu kilka miesięcy temu, przeglądając Internet, natknął się na reklamę promującą inwestycje z obietnicą szybkiego zysku. Skuszony ofertą, postanowił zadzwonić na wskazany w reklamie numer telefonu. Rozmówca przedstawił zasady inwestowania na rzekomej giełdzie, a warunkiem rozpoczęcia współpracy była wpłata 250 dolarów. Senior zdecydował się na wykonanie przelewu.

Kilka dni później skontaktował się z nim mężczyzna podający się za „opiekuna – brokera”. Przedstawiał szczegóły inwestycji i pokazywał wykresy, które miały świadczyć o tym, że wpłacone środki przynoszą zyski. Zachęcony wizją szybkiego pomnożenia oszczędności, senior, zgodnie z sugestiami brokera, dokonywał kolejnych wpłat na wskazane rachunki bankowe.

Kiedy na wykresach pojawiły się rzekome wysokie zyski, 77-latek poprosił o wypłatę części zarobionych pieniędzy. Wówczas poinformowano go, że odbiór środków będzie możliwy dopiero po wpłacie 12 000 zł na wskazane konto. Ponieważ senior nie dysponował taką kwotą, pożyczył pieniądze od rodziny i dokonał przelewu.

Kolejne dni przyniosły nowe żądania finansowe, uzasadniane koniecznością „zatrzymania niekorzystnych notowań giełdowych”, „opłacenia licencji” czy „przewalutowania dolarów na złotówki”. Przez kilka miesięcy 77-latek dokonał kilkunastu przelewów na łączną kwotę około 77 000 zł.

Kiedy broker po raz kolejny zażądał wpłaty pieniędzy, senior zaczął podejrzewać, że padł ofiarą oszustwa. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji zgłosił sprawę na policję w Zamościu.

Policja apeluje o ostrożność

Internetowe oferty szybkiego i dużego zysku często są próbą oszustwa. Policja przestrzega przed podejmowaniem pochopnych decyzji finansowych i zachęca do konsultowania takich inwestycji z zaufanymi osobami. Warto pamiętać, że prawdziwe inwestowanie wiąże się z ryzykiem, a obietnice gwarantowanych zysków zazwyczaj są fałszywe.

10 komentarzy

  1. Przecież wziął udział w operacji gwarantującej szybki zysk.

  2. Na biednego nie trafilo. Czy na madrego, tjo juz musi sam sobie odpowiedziec.

  3. … ach te biedne emeryty … a jarek czeka, i tadek czeka, i tv szuja czekają na mamonę

  4. Olgierd Jedlina
    Ocena: 1

    Stały schemat działania oszustów zza wschodniej granicy.

  5. 77 latek, 77 tysięcy…ciekawe czy przelewów też było 77?

  6. Ocena: 0

    Dobrze że nie miał 100lat

  7. Zamiast babcie poklepać to mu się kapusty zachciało . Oj dziadku. A oszuści tylko czyhają

  8. Kolejny inwestor, z nudów, we wzorcowy sposób pozbył się niezłej sumki🤣🤣🤣🤣🤣

  9. wiejskie głaby w akcji , nikt sie nawet nie zaiteresował po huk dziadowi kasa haha

  10. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb ***
    Ocena: 0

    No dzwonią z takim ruskim akcentem

Dodaj komentarz

Z kraju

Biznes i handel

Polityka i społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia