50 ton nielegalnych odpadów, policjanci sprawdzają skąd się wzięły

Hrubieszowscy policjanci ustalają kto wyrzucił kilkadziesiąt ton odpadów w miejscowości Teratyn. O sprawie mundurowi zostali zaalarmowani przez sołtysa.

Na placu buraczanym w miejscowości Teratyn w powiecie hrubieszowskim, ktoś nielegalnie wysypał kilkadziesiąt ton śmieci. Policjanci ustalili wstępnie, że do tego procederu doszło w nocy z wtorku na środę. Odpady zostały wysypane z samochodu ciężarowego, który następnie odjechał.

Policjanci ujawnili na miejscu około 50 ton nielegalnych odpadów. Do wyjaśnienia sprawy mundurowi zabezpieczają monitoring, sprawdzają też odnalezione w odpadach dokumenty. Nielegalne składowiska odpadów mogą być bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, a także życia i zdrowia mieszkańców.

W świetle art. 183 § 1 kodeksu karnego odpowiedzialności karnej podlega osoba, która wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Natomiast na podstawie art. 154 § 2 kodeksu wykroczeń karą grzywny do 1000 złotych lub karą nagany może zostać ukarana osoba, która wyrzuca na nienależącym do niej gruncie polnym kamienie, śmieci, padlinę lub inne nieczystości.

(fot. Policja Hrubieszów)

Zobacz również

3 komentarze

 1. To ten klient odpady wozi po całym terenie bo na nieczynnej stacji paliw w Tarzymiechach od jakiegoś czasu leżą podobne

 2. No no 50 ton odpadów z jednego samochodu to wyczyn. Paragonów z Biedronki niech szukają a potem monitoring 🙂

 3. Może być z 2 aut. Gnidy znalazły nowy biznes, Niemcy płacą grubą kasę za wywóz i utylizację a Janusze byznesu wolą wyrzucić w pole niż zapłacić za utylizację, jeszcze do tego wałek na Vacie i pożyją.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online