Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

5 mln złotych strat po pożarze w Lublinie (wideo, zdjęcia)

Na miejscu czwartkowego pożaru, który wybuchł w budynku u zbiegu ul. Pancerniaków i Grygowej trwa szczegółowe szacowanie strat oraz ustalanie okoliczności pojawienia się ognia. Żywioł doszczętnie strawił to, co znajdowało się w środku, jak też uszkodził konstrukcję budynku.

W czwartek przed godziną 18 pojawił się ogień w dwukondygnacyjnym budynku o wymiarach ok. 15 na 50 metrów znajdującym się u zbiegu ul. Pancerniaków i Grygowej w Lublinie.

Akcja gaśnicza trwała 5,5 godziny i zakończyła się wczoraj o godzinie 23. W działaniach brało udział 31 zastępów straży pożarnej, łącznie 103 strażaków. Było to 19 zastępów z jednostek PSP z Lublina, Świdnika i Lubartowa oraz 12 zastępów OSP z terenu powiatu lubelskiego. Działaniami strażaków dowodził komendant wojewódzki PSP w Lublinie nadbryg. Grzegorz Alinowski.

Jak nam wyjaśniał st. kpt. Andrzej Szacoń z KM PSP w Lublinie hala spłonęła doszczętnie, nie dało się również uratować nic, co znajdowało się w środku. Na obecną chwilę przyczyna pożaru nie została ustalona. Wyjaśnieniami okoliczności pojawienia się ognia zajmą się policjanci oraz biegli z zakresu pożarnictwa.

W piątek rano rozpoczęły się oględziny budynku, na miejscu pracują również inspektorzy ochrony środowiska. Straty wywołane pożarem wstępnie oszacowano na 5 mln złotych.

 

 

 

(fot. wideo lublin112.pl, wideo nadesłane)

23 komentarze

  1. bo jak sie magazynuje olej i takie inne to trza miec tez olej w glowie a tu zabraklo zapewne

  2. Od pol roku zgłaszam przedsiębiorcę który magazynuje butle gazowe bez koncesji na magazynowanie, bez wymaganych dokumentów – do wszystkich instytucji. Nikt z tym nic nie robi. Ciekawe kto kontrolował ten sklad i czy w ogole

    • Jesteś idiota i konfidentem, jakiej koncesji? Masz choć mi imum wiedzy w temacie czy tylko urojenia swojej wyobraźni?

  3. To nie tam miał czasem warsztat Kukier co windy naprawiał w ciężarówkach?

  4. Jakoś dziwne że wszystkie pomieszczenia się spaliły czyżby ogień był podłożony w każdym pomieszczeniu z rozlanym olejem aby nie móc nic ugasić?

  5. Wszystkim forumowym ekspertom wyjaśniam że butle z gazem naet tym palnym nie mogą wywołać pożaru. Mogą jedynie utrudniać akcje gaśniczą. Generalnie butle techniczne są bezpieczne one nie wybuchają jak bomby jak niektórym się wydaje. Butla w ogniu rozczelni się ale nie jest to bomba bo tak jest projektowana.

  6. Większość komentujących to imbecyle i spekulanci. To była b. dobrze prosperującą firma i podnajemcy. Jedni z najlepszych w woj. lubelski którzy znają się na robocie. Przykro patrzeć jak dorobek życia tych ludzi staną w płomieniach. Trzymam kciuki, głowa do góry zbudujecie nowocześniejsza hale i lepiej zabezpieczona od zdarzeń losowych. Awe