Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

3 tys. złotych mandatu za zderzenie z szynobusem (zdjęcia)

W poniedziałek po południu w miejscowości Płoskie pod Zamościem doszło do zderzenia szynobusu z pojazdem ciężarowym. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 w miejscowości Płoskie w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu szynobusu z pojazdem ciężarowym marki MAN. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Policjanci ustalili na miejscu, że 26-latek kierujący pojazdem ciężarowym, jadąc w kierunku Zamościa, zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła, wprost przed poruszający się szynobus. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał i zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Znacznemu uszkodzeniu uległa kabina szynobusu.

Kierujący ciężarówką oraz maszynista byli trzeźwi. Mundurowi ukarali kierowcę pojazdu ciężarowego mandatem w wysokości 3 tys. złotych, a także zatrzymali dowód rejestracyjny ciężarówki. Przez kilkadziesiąt minut w rejonie zderzenia pojazdów występowały utrudnienia z przejazdem, zablokowany był również szlak kolejowy.

3 tys. złotych mandatu za zderzenie z szynobusem (zdjęcia)

3 tys. złotych mandatu za zderzenie z szynobusem (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

Autor: redakcja

Jeden komentarz

  1. 3k za taką imprezę to wcale nie tak znowu drogo, można powiedzieć że warta skórka wyprawki, no oczywiście jak ktoś lubi mocne wrażenia… przy takim cenniku spodziewałbym się jakiś dzakassów i innych jutuberów, kołczerów itp hahaha