Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

3-letnie dziecko w samej piżamce biegło za psem. Mama spała, maluch sam opuścił mieszkanie

Dzisiaj rano policjantka z janowskiej komendy, zmierzając do pracy, zauważyła na jednej z ulic Janowa Lubelskiego dziecko w samej piżamce. W pobliżu nie było żadnego opiekuna dziecka, więc funkcjonariuszka zabrała malca do komendy. 3-latek szybko trafił pod opiekę matki, która chwilę później przybiegła na komendę zgłosić zaginięcie.

Do zdarzenia doszło dzisiejszego poranka na terenie Janowa Lubelskiego. Policjantka janowskiej komendy idąc do pracy zauważyła małego chłopca, który nieopodal jednostki po chodniku w piżamce biegł za psem. W pobliżu nie było żadnego opiekuna malucha.

– Policjantka obawiając się o zdrowie i życie dziecka, zabrała go na komendę. Tam zaopiekowali się nim funkcjonariusze. Kilkulatek otrzymał także posiłek. Jednocześnie policjanci próbowali ustalić, skąd chłopczyk przybiegł i gdzie są jego rodzice. Z maluchem trudno było się porozumieć – wyjaśnia aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Po pewnym czasie do policjantów przybiegła zdenerwowana kobieta i przekazała, że szuka swojego 3-letniego synka. Przekazała policjantom, że kiedy spała w mieszkaniu, syn otworzył sobie drzwi i wyszedł na zewnątrz za psem. Kiedy zorientowała się, że malca nie ma w domu, natychmiast wybiegła go szukać. Trzylatek cały i zdrowy trafił pod opiekę mamy.

– Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci, by zwracali uwagę na swoje pociechy, zwłaszcza bardzo małe, które nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Należy właściwie zabezpieczać drzwi czy okna, aby dziecko nie mogło samodzielnie wyjść. Samo narażone jest na różne niebezpieczeństwa. Nie trudno w takich sytuacjach o tragedię. Ponadto, jeśli jesteśmy świadkami zdarzenia i widzimy, że dziecko znajduje się bez należytej opieki, spróbujmy nawiązać kontakt z rodzicami lub poinformujmy o takiej sytuacji odpowiednie służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – dodaje aspirant sztabowy Faustyna Łazur.

PRZECZYTAJ

Pierwsze karmienie sokolego malucha. Zobacz film (wideo)

 

12 komentarzy

  1. Biegło za psem czy policjantem?

Dodaj komentarz