268 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w 12 województwach. Nie żyje 13 osób, w tym pacjent szpitala w Puławach

W sobotę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało w komunikacie informację o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Nie żyje 13 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 268 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (128), wielkopolskiego (48), łódzkiego (29), śląskiego (18), małopolskiego (16), opolskiego (11), podkarpackiego (6), podlaskiego (3), zachodniopomorskiego (3), dolnośląskiego (3), lubuskiego (2), lubelskiego (1) – przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie województwa lubelskiego jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, dotyczy kobiety w przedziale wieku 0-20 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 11 kwietnia 2020 r. na godz. 17.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 224 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych.

– Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M, 65-M, 82-K, 70-K – Poznań, 69-K Kraków, 70-M Racibórz, 73-M Tychy, 76-M Tychy, 79-M Jelenia Góra, 71-M Bolesławiec, 94-K Kalisz, 68-M Puławy, 93-K Częstochowa. Wszyscy mieli choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

– Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 68-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent został przyjęty do szpitala z szeregiem chorób współistniejących – przekazała Magdalena Smolińska-Kornas z Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 6356/208 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w Wielkanocną Niedzielę i Poniedziałek dane o nowych zachorowaniach zostaną przekazane jeden raz na dobę o godz. 17. Od wtorku raportowania będzie się odbywało dwa razy na dobę.

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. Już tyle młodzieży w samym Lublinie 0-20 ,czyżby to z uczelni jakiejś?

 2. A co w tym pilnego ? Dajcie już spokój każdy ma radio i tv. Jak już nie będzie nowego przypadku a to wtedy tak, można napisać PILNE 🙂 Zdrowych radosnych świąt wszystkim życzę

 3. Przykre że w dobie Świąt Wielkiej Nocy ludzie tak masowo tracą swoich bliskich, rodziców bądź dziadków. Oby jak najmniej zarażeń, chorób oraz wytrwałości i przede wszystkim zdrowia wszystkim życzę na ten nietypowy Świąteczny czas.

  • Człowieku o czym ty piszesz. Dziennie umiera w Polsce ponad 1000 osób z czego 1/3 na raka. Co dzień wiec jak kilka osób dodatkowych można uznać za masowe tracenie bliskich. Co do piloniści to faktycznie co w tym pilnego skoro i tak umarli i świeć panie nad ich duszami, ale pilności w tej informacji to ja nie widzę. Czemu nikt nie podaje co dzień informacji pilnej o tym że kilkaset osób umarło na raka. CO DZIEŃ KILKASET OSÓB NA RAKA W POLSCE I TO NIE JEST PILNE ANI WAŻNE. Nikt się nie zastanawia czemu i co z tym zrobić, a może wiadomo tylko po co to zmieniać.

   • Mario, tak piszesz te komentarze ja czytam i tak naprawdę nie wiem o co Ci chodzi….. Wiem że jest rak,że są zawału i tysiące innych chorób. Mi umarła mama 2 lata temu na raka opiekowałem się nią sam od początku do końca. Znam ten ból,żal i takiego horroru nie życzę nikomu. Ale to nie znaczy ,że teraz mamy mieć w tyłku to co się dzieje! Udawać że nic? Aż nam zmiecie drugą połowę rodziny,przyjaciół? Teraz tak na dobrą sprawę nikt nie wie co w nas „siedzi ” rak, za chwilę udar ? Nie lekceważmy tego na co mamy choć trochę wpływu.

  • Najmundrzejszy Franio

   Jakie tam masowe umieranie widzisz

 4. „Patrioci” dorobkiewicze przypomnieli sobie że jest na świecie taki kraj zwany Polską. Jak jest wszystko dobrze to jest dobrze, to wtedy nie che im się na Polskę nawet splunąć przez lewe ramię. Ale jak strach do d. zajrzał, to nagle walą tu drzwiami i oknami. I to jeszcze z wielkimi roszczeniami i pretensjami że zatrudniak nie chce ich zarejestrować dla ubezpieczenia, bo to przecież są światowi wielcy państwo, więc jak to tak! No i nawlekli nam w cholewkach nie tylko słomy…

 5. Wszystkiego Dobrego w te najdziwniejsze Swieta dla Wszystkich. Duzo zdrowia i szczescia

  • WSZYSTKIM PoZDRÓWKA!!!!A czy inne Święta?Moje pierwsza Wielkanoc poza pl też mnie szokowała.Niedziela rodzinnie,a obok sąsiad ogródek kosi.Wigilia,a w Boże Narodzenie wysprzedaże.Nie ma czym się podniecać.

 6. Ważne, że jest reset świata.
  Bogaci tracą, a biedni wreszcie oddech złapią.

  Wytrzymajcie z własnymi rodzinkami, a reszta to …uj.

  Pozdro Lubelackie Istoty.

  • bogatemu nawet byk się ocielijak mawia mój kolega. i coś w tym jest. A biedni- byli, są i będą

 7. Niema żadnego koronowirusa to jest wielkie oszustwo wprowadzone przez wszystkie kraje tu chodzi o szczyt klimatyczny żeby oczyścić powietrze.

 8. A we Włoszech umierają ze starości.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki