Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

18-latka pełniła rolę „kuriera”, odbierała pieniądze od oszukanych seniorów

Policjanci z Lublina, Katowic i Zamościa wytypowali i zatrzymali 18-latkę biorącą udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Młoda kobieta wpadła w ręce mundurowych na terenie województwa śląskiego.

W minioną środę na terenie Zamościa doszło do wyłudzenia pieniędzy od 85-latka. Oszust zadzwonił do seniora i powiedział, że jego córka miała wypadek i potrzebne są pieniądze, aby uniknęła odpowiedzialności. Chcąc pomóc córce 85-latek przekazał pieniądze, po które przyszła młoda kobieta.

Kryminalni po zgłoszeniu oszustwa przystąpili do ustalania sprawców przestępstwa. Mundurowi wytypowali 18-letnią kobietę, która pełniła rolę „kuriera”. Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej w Lublina i Katowicach oraz kryminalnych z Zamościa doprowadziły do tego, że w miniony weekend podejrzana została zatrzymana na terenie województwa śląskiego.

Jak wynika z materiału dowodowego, podejrzana odebrała pieniądze nie tylko od 85-latka z Zamościa. Zamieszana jest także w oszustwo metodą „na policjanta”, do którego doszło w na terenie województwa podkarpackiego. Od mieszkańca powiaty jarosławskiego w miniony piątek odebrała ponad 30 tysięcy złotych.

18-latka tłumaczyła śledczym, że znalazła ogłoszenie o pracę w charakterze kuriera na jednym z portali internetowych. Jej praca miała polegać na odbieraniu paczek i dostarczaniu ich w określone przez zleceniodawcę miejsce. Za popełnione przestępstwo grozi jej od 6 miesięcy do lat 8 więzienia. 18-latka za swoje czyny odpowie przed sądem.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Sęk w tym, że takich ogłoszeń w Internecie jest dość sporo i nikt z tym nic nie robi. Wystarczy spojrzeć na serwisy zaczynające się od g… czy o… w domenie pl. Nie ma co nawet marzyć, że policja kiedy kolwiek weźmie się za ten proceder u samego zalążka.
  Słupy, sprzedawanie kradzionych kont, oszustwa na aukcjach, wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, nie trzeba korzystać z żadnego darknetu. Chętnych też znajdzie sie dużo, wielu nieświadomych tego w co wdepnęło. Edukacja społeczeństwa w tym zakresie kuleje, a oszuści są na tyle bezczelni, że potrafia zastraszać tych edukujących.

  • o jakich serwisach piszesz?

   • Nie ma sensu tutaj ich wymieniać z nazwy, to nie jest odpowiednie miejsce na to, i tak nie przejdą w komentarzu, a po za tym po co reklamować coś, gdzie kwitnie taki proceder, pomijając ich ewentualne kwestie roszczeniowe. Wystarczy, że poszukasz chwilę w googlach i znajdziesz odpowiedź w licznych artykułach na temat bezpieczeństwa w sieci.

 2. Niech posiedzi se 18 lat o chlebie i suchej wodzie

 3. Powinna to odrobic mloda jest miesiac wspinania i ma

 4. Bardziej od tego, że dziecko sie tylko „bawiło”, żartowało”, a nawet od tego, że siusiu majtka pełniła rolę „kuriera”, odbierała pieniądze od oszukanych seniorów, zadziwia mnie przemożna chęć mataczenia starych przygłupów, żeby tylko inne „biedne” (bo głupie} „dziecko” za każdą cenę uniknęło odpowiedzialności.
  I to pewnie katoliczka !!!
  Tfu !!! Mam odruch wymiotny.

  • To jest najgorsze, ta mentalność cwaniaka, oszusta. Dlatego ludziom podoba się ten rząd, bo są tacy sami kombinatorzy.

   • Gondol Jerzy z Nadwisły

    Podoba się ten rząd, bo dał ludziom to, czego nie chciał dać rząd pana Tuska, a w wyborach za 3 lata wygra ten kto nie tylko obieca podtrzymać plusowe rozdawnictwo, ale obieca, że da więcej – powiada wam za prawdę 😆

Z kraju

Polityka i społeczeństwo