Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

18-latek uszkodził cztery zaparkowane samochody. Odpowie też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy (zdjęcia)

Policjanci z Parczewa zatrzymali 18-latka, który na jednej z ulic miasta uszkodził łącznie 4 zaparkowane samochody. Wandal ostrym narzędziem porysował karoserię, a w kolejnym dodatkowo uszkodził lusterko. Młody mężczyzna usłyszał jeszcze zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Do dewastacji pojazdów doszło w minioną niedzielę wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednym z parkingów samochodowych młody mężczyzna uszkodził zaparkowane auta. Sprawca kopał i rysował karoserię samochodów. Na miejscu interweniowali policjanci.

Mundurowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego podanemu opisowi przez zgłaszającego. Już podczas czynności legitymowania zachowywał się on nerwowo. Ponadto utrudniał funkcjonariuszom przeprowadzenie interwencji wykrzykując wulgarne słowa. W trakcie kontroli w jednej z kieszeni kurtki policjanci ujawnili śrubokręt, który prawdopodobnie posłużył do uszkodzenia pojazdów.

Zabezpieczenie tego przedmiotu wywołało w młodym mężczyźnie jeszcze większą agresję. Początkowo zaczął obrażać interweniujących policjantów, próbował się z nimi szarpać i odepchnął jednego z nich. Po chwili został obezwładniony i doprowadzono do komendy. 18-letni mieszkaniec Parczewa miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Po wykonaniu czynności został osadzony w policyjnym areszcie.

W związku z podjęciem interwencji mundurowi zabezpieczyli nagranie, na którym widać jak 18-latek uszkadza jeden z pojazdów. Jakby tego było mało, okazało się, że poszkodowanych osób jest więcej. Uszkodzone zostały łącznie 4 pojazdy. W jednym z nich wandal dokonał także uszkodzeniu bocznego lusterka. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę 10 tysięcy złotych.

18-latek odpowie za zniszczenie mienia oraz naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie interweniujących policjantów. Grozi mu za to do 5 lat więzienia. Wczoraj parczewska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju.

18-latek uszkodził cztery zaparkowane samochody. Odpowie też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy (zdjęcia)

(fot. Policja Parczew)

12 komentarzy

 1. mężczyzna? raczej dziecko z problemami psychicznymi

 2. Matka pewnie ze łzami w oczach chlipie, że to dobre dziecko, że popadł tylko w złe towarzystwo, że on sam muchy by nawet nie skrzywdził, a co dopiero policjantowi dać po pysku… czy tknąć czyjkolwiek samochód…

 3. Powinni zacząć od skucia i gleby , profesjonaliści z Parczewa.

  • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Wieloprzecinku… ty nie wiesz co mówisz !!! Gdyby tak ich skuli, do gleby, albo nie daj Boże, pałą o doopach dali…
   To szybciej by do pierdla trafili, niż te małolackie zbóje.
   Oczywiście zgodnie z prawem i sprawiedliwością.

 4. Jaka kara (czy taka sama) grozi kierującemu, który wjeżdżając zbyt ciężkim pojazdem na chodnik uszkadza go?
  Jaką karę ponosi sprawca niszczenia mienia publicznego poprzez wjeżdżanie samochodem na trawnik? Dlaczego Policja w takiej sytuacji nie postępuje w ten sam sposób?

  • Ja osobiście jestem fanem tego typu aktywności na moim osiedlu zawsze z chłopakami parkujemy na trawniku bo wtedy jest mniejszy mandat niż za stawanie na chodniku który i tak jest rozjeżdżony przez dostawców

 5. Jakie znaczenie ma fakt na ile strat narobił ?zasadniczo żadnego, bo według naszego żałosnego prawa mógł spalić czy wysadzić setki samochódow i jedyne co mu grozi. To pobyt w luksusowym Z K ,gdzie cackaja się z nimi jak przysłowiowa matka z łobuzem …..a to do psychologa a to do wychowawcy ,a to jakaś śmieszna kara jak jest niegrzeczny ..A jak grzeczny to i sprzęt RTV w celi ,pobzykac sobie może w specjalnym pomieszczeniu do spotkań intymnych …jednym słowem żal patrzeć jak wygląd dziś odsiadka kary .

 6. Na pewno zapłaci za uszkodzenia. :). Możecie już dzisiaj go w pompkę cmoknąć 🙂

 7. Co go czeka ? Naprawa szkody ? Hehe żartowniś z Ciebie ..zaponiales w jakim kraju żyjesz ? tu sądy zajmują się tylko wydawaniem wyroków …na papierku mogą mu nawypisywac naprawę szkód wypłatę renty i inne cuda i co z tego ? Nie jeden w tym kraju ma taki wyrok i jest to nic nie warty papierek , może sobie go na ścianie powieści bo jego skuteczność jest żadna ,jak sprawca nie ma oficjalnych dochodów i nie ma nic na siebie to może narobić strat na
  Miliony i grozi mu co najwyżej odsiadka w luksusowych warunkach .Idź do komornika i zapytaj jakie są szanse na odzyskanie choćby złotówki w takim przypadku

Z kraju