Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

17-latek jechał wężykiem na rowerze. W kieszeni miał haszysz

Za posiadanie środków odurzających będzie odpowiadał 17-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski. Policjanci podczas kontroli znaleźli przy nim haszysz.

W piątek po południu policjanci z łukowskiej drogówki w miejscowości Jedlanka, zatrzymali jadącego wężykiem rowerzystę. Mundurowi podejrzewali, że młody mężczyzna może być pod działaniem alkoholu.

Jak się okazało 17-latek z gminy Stoczek Łukowski był trzeźwy. Funkcjonariusze zauważyli, że młodzieniec ma szkliste oczy, poszerzone źrenice i bardzo niewyraźnie mówi. Wszystko wskazywało, że może on być pod działaniem środków odurzających.

Gdy 17-latek pokazywał policjantom, co ma schowane w kieszeniach, to z jego odzieży wypadła bryłka brązowej substancji. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to kilka gramów haszyszu.

Policjanci zabezpieczyli substancję odurzającą i zatrzymali młodego mężczyznę. Od 17-latka pobrano krew do badań, które wskażą, czy w jego organizmie była substancja psychoaktywna.

Wkrótce młody mężczyzna usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a jeśli po badaniach okaże się, że kierował rowerem pod wpływem haszyszu, to odpowie też za jazdę pod wpływem środków odurzających.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. No to se młody narobił w papiery. Będzie się to za nim ciągnęło przez ładnych kilkanaście lat.
    A jak zrobi sobie powtórkę to w zasadzie życie ma przesrane na własne życzenie.
    Dla rodziców to obowiązek dostarczania mu dostaw pod pysk aż do śmierci.
    Takie jest nasze prawo, „dziecko” się nie usamodzielni, utrzymujesz go do końca jego marnego żywota.

  2. Młody człowiek otumaniony propagandą środowisk promujących legalizację „narkotyków miękkich” prawie doprowadził do katastrofy. Wszyscy, którzy sieja propagandę, że alkohol zabija a marihuana nie, powinni być karani z taką samą surowością jak handlarze. producenci i narkomanii. Polska będzie wolna od narkomani albo przestanie istnieć!,

Z kraju