16-latek zastrzelił się ze służbowej broni ojca. Śledztwo zostało umorzone

Prokuratura nie dopatrzyła się żadnych znamion przestępstwa w tragicznym zdarzeniu, w którym śmierć poniósł 16-letni chłopak. Było to samobójstwo, zaś jego ojciec zachował wszystkie środki ostrożności przy przechowywaniu w domu broni.

Tragedia miała miejsce w połowie kwietnia ub. roku w miejscowości Zaberbecze w gminie Leśna Podlaska. W jednym z domów jednorodzinnych odkryto zwłoki 16-letniego chłopaka. Śledztwo wykazało, że w zdarzeniu nie brały udziały osoby trzecie a nastolatek popełnił samobójstwo. Gdy był sam, zamknął się w domu, dostał się do metalowej kasetki, w której przechowywana była broń, a następnie strzelił sobie w skroń. Zginął na miejscu.

Pistolet należał do ojca chłopaka, który jest policjantem w komisariacie w Janowie Podlaskim. Śledczy ustalili, że broń była przechowywana w zamykanej metalowej kasetce, tak aby nie miały do niej dostępu osoby niepowołane. Funkcjonariusz musiał przechowywać służbowy pistolet w domu, gdyż w komisariacie nie było całodobowej służby dyżurnej.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Białej Podlaskiej śledztwo w tej sprawie, zostało umorzone. Okoliczności zdarzenia ewidentnie wykazały, że 16-latek przebywał w domu sam i jego śmierć była wynikiem samobójstwa. Z kolei postępowanie wobec ojca chłopaka, dotyczące ewentualnego niedopełnienia obowiązków przy przechowywaniu broni, umorzono. Nie stwierdzono bowiem, aby zaniedbał on środki ostrożności w tym zakresie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-01-26 19:50:31

Zobacz również

31 komentarzy

 1. Szkoda chłopaka… co musiało się wydarzyć w jego życiu, że zdecydował się na taki krok? :/

  • No właśnie w wieku 16 lat czasem musi wydarzyć się bardzo niewiele, żeby coś takiego zrobić. Powód z racjonalnego punktu widzenia może być tak błahy, że aż śmieszny. To trudny wiek. Szkoda dzieciaka.

  • ” … w komisariacie nie było całodobowej służby dyżurnej …” . A w domu policjanta kto pełnił całodobową służbę dyżurną nad pistoletem ? Ściema a nie argument obrony . Ale ł….. s ….. ukręcony .

   • To nie wymysł prokuratury, takie są przepisy odnośnie przechowywania broni palnej.

   • Masz braki w podstawowej wiedzy o przepisach dotyczących przechowywania broni i to nie tylko broni służbowej mundurowych, ale skomentować jak widać musisz. To może jakiś komentarz o klockach i piaskownicy ?.

   • Warto najpierw zapoznać się z przepisami, a dopiero potem komentować. Inaczej jest obciach 🙁

   • i tak by popełnił samobójstwo. z bronią czy bez

 2. Myślę że to choroba zawodowa ojca doprowadziła chłopaka do samobójstwa . Czyli przemoc w rodzinie itp. . Szkoda , że ktoś tak w młodym wieku zabiera się z tego świata. Kondolencje dla bliskich, kochajmy bliskich , tak szybko odchodzą. !

  • Homo Bimbrownikus

   Tych dalszych też… Tak trochę chociaż… Reszta się zgadza.

  • elvis, rzucasz oskarżenie o przemoc w rodzinie, zapewne tylko w oparciu o stereotyp policjanta -przemocowca. zdanie pozniej piszesz kondolencje dla rodziny… wez sie zastanow zanim cos napiszesz, internet jak papier wszystko przyjmie, ale uwazam za watpliwe moralnie publiczne snucie teorii o czyjejs tragedii… gdyby twoje dziecko.. odpukac… i natknalbys sie w sieci na podobny komentarz, że to przez Ciebie, chyba nie czul bys sie za fajnie? Rodzice dzieci-samobojcow i tak noszą w sobie nieopisane poczucie winy do końca życia, nawet jeśli starali się byc dobrymi rodzicami.

   • Nie potrzebuje twojej opinii, zawód policjanta jak kilka innych jest bardzo podatny na stres. Myślę że w tym przypadku nikt nie chciał doprowadzić do takiej tragedii
    . Kilka ostrych słów , być może jedno uderzenie i ktoś się załamie wtedy bezmyślnie może zrobić coś głupiego. Na pewno nikt nie chciał żeby tak się stało .

    • A ja podzielam zdanie Elvisa.

    • Jakie uderzenie jakie mocne słowa weź ty się zastanów co piszesz człeku.Jak wiesz coś więcej nt tej sprawy do idź do prokuratury a nie zgrywasz teraz wszystkowiedzącego. Takich jak ty ekspertów jest na pęczki. Dno Dno Dno i metr mułu

  • Naprawdę uważasz, że każdy policjant to tyran?! To może najlepiej każdego policjanta, żołnierza, prokuratora czy sędziego zamykać pro forma za znęty? Dorzućmy lekarzy, bo też mają ciężko. Chłopak miał 16 lat – wszystko mogło być powodem, nieszczęśliwa miłość, zła ocena czy to że rodzice nie dali mu kasy na nową grę. Tworząc takie teorie krzywdzisz jego bliskich, a całkowitą ironią są Twoje kondolencje. Najpierw obwiniasz ojca za śmierć dziecka, za którą i tak całą winą obarcza siebie s później składasz wyrazy współczucia?! Brak mi tu spójności

   • Do Serio- Ty sam wymieniłeś te zawody wyjaśnij dlaczego proszę. A nawiązując , to oczywiście nie każdy, nikt tu nie napisał, że każdy , ale to częste przypadki ,słyszymy o nich , dużo jest też o których nie słyszymy tylko szepczemy. A taki rodzic naprawdę myśli że jego wychowywanie dziecka jest jak najbardziej dobrą metodą i ostatnią rzeczą bądz zamiarem jest skrzywdzenie własnego potomka. To tylko metoda daje takie skutki. I nikt nikogo tu nie obwinia .

    • Easy. -wymieniłam takie zawody, dlatego że krąży jakiś chory stereotyp. Większy odestek znęciarzy jest wśród zwykłych Kowalskich, ale jeśli ktoś ma mundur, togę lub fartuch sprawa jest na siłę rozdmuchiwana. Wszędzie trafi się jakiś ewenement, któremu brakuje czegoś w spodniach i chce się poczuć lepszy. Jednak uważam, że takie podejście do tematu, że jak policjant to znęciarz jest chore. Nie wiem jak Cię wychowywali, ale znam masę osób pracujących w wymienionych zawodach i każdy jest normalny.

  • To zle myślisz. Dlaczego choroba zawodowa? Wychodzi na to zrobić każdy policjant ma problem, a to nie prawda

 3. RIP
  Jedno przełamanie. Nie musiał trzymać broni w domu bo w pracy nie miał dyżurnego, tylko dlatego, że komendant główny już wiele lat temu nakazał to policjantom.

 4. To w jaki sposób dostał się do tej skrzynki????

  • Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki, a mąż starej Pierdółkowej

   Może miał talent do majstrowania wytrychami, a może podprowadził staremu klucz, albo dorobił…
   Młodzi teraz są sprytniejsi niż wyglądają.

 5. Współczucie dla ojca, szkoda chłopaka .Dla hejterów @Elvis , @easy. środkowy palec.

  • Wsadż go sobie we własny odbyt . Poliż i poznaj smak własnego g ….

  • christo – dzięki temu co napisałeś, właśnie dołączyłeś do hejterów.
   Po za tym, dlaczego uważasz, że każdy kto ma inne zdanie niż ty, jest zaraz hejterem?

  • Christo, co Ty człowieku pitolisz. Oczywiście ,że szkoda ,a komu nie szkoda tylko dlaczego teraz,po tragedii dopiero? Tak słaby i zdesperowany dzieciak daje tysiące sygnałów, że jest coś nie tak, tylko trzeba to dostrzec, pomóc, coś zmienić. Często nie mamy czasu, myślimy ,że rygor lub wręcz odwrotnie duża swoboda jest dobrym rozwiązaniem.

 6. Co wy wiecie w nogach śpicie.miał chlopaczyna problemy w szkole i nie wytrzymał…

 7. Do christo:W języku migowym środkowy palec oznacza Love Ciebie.

 8. „Śledczy ustalili, że broń była przechowywana w zamykanej metalowej kasetce, tak aby nie miały do niej dostępu osoby niepowołane” – a jednak osoba niepowołana się do niej dostała…

 9. jak w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”… świeć, Panie, nad duszą chłopaka [*]

 10. Gdyby to dziecko zastrzeliło kogoś innego a nie siebie, pewno nie uważaliby, że we własciwy sposób przechowywał bron.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie